Társoldalunk:

Tizeneggyel kapott ki Dániában a Mocsai-csapat

A román nőikézilabda-válogatott mindössze a tizedik helyen végzett a decemberi, horvátországi világbajnokságon, pedig a szakemberek évek óta várják, hogy a junior világbajnok együttes végre beérjen, és berobbanjon a közvetlen élmezőnybe.

A gyenge szereplés ellenére azonban továbbra is a Cornel Otelea, Aurelian Rosca kettős irányítja a román nőikézilabda-válogatott felkészülését. A Román Kézilabda Szövetség határozata értelmében az edződuó megbízatása a május végi, június eleji Európa-bajnoki selejtezőkre szól, amelyeken az együttes kivívhatja a kontinensbajnoki szereplést.

A nemzeti együttes (amelynek bő keretében három, Magyarországon játszó játékos szerepel: Barbu, Gisca, Nitescu) március 22-én kezdi meg a felkészülést Segesváron, majd április 1-4-ig Kolozsváron négyes tornán vesz részt; a Trofeul Feleac elnevezésű viadalon a házigazda mellett Azerbajdzsán, Ukrajna és Kína lép pályára.

Május 30-án a hollandiai Emmen városában kerül sor az Eb-selejtező első mérkőzésére, a visszavágót június 6-án Segesváron játsszák. Sikeres kvalifikáció után a csapat augusztus 5-9-e között nemzetközi tornán vesz részt, október 18-25-én Hollandiában, november 24-29-én pedig a hazai Kárpát-kupán szerepel.

A román válogatott bő kerete
kapusok: Barbu Ildiko (Cornexi), Luminita Hutupan (Krim Electa, szlovén), Florentina Grecu (Metz, francia)
mezőnyjátékosok: Aurelia Bradeanu, Alina Nicoleta Dobrin, Ioana Cristina Mihai, Cristina Varzaru (mind Rapid CFR Bucuresti), Oana Manea, Petronica Fedorneac, Florentina Traistaru, Luminita Chiriev (mind Oltchim Ramnicu Valcea), Aurica Valeria Bese, Ana Maria Lazer (mindkettő Silcotub Zalau), Ionela Galca, Gabriel Doina Hobjila (mindkettő Podravka, horvát), Elena Avadanii (U Remin Deva), Simona Sarbu (Toulon, francia), Carmen Lungu (Besancon, francia), Carmen Nitescu (Győr), Nicoleta Cristina Gisca (Cornexi), Steluta Luca (Randers, dán), Mihaela Senocico (Universitatea Jolidon Cluj), Marilena Patru (Florgarden, olasz), Simona Gogarla (S.D. Itxaco, spanyol)
edző: Cornel Otelea
másodedző: Aurelian Rosca

az Eb-selejtezők párosítása:
Hollandia - Románia
Bulgária - Horvátország
Macedónia - Németország
Litvánia - Ausztria
Lengyelország - Spanyolország
Szlovákia - Szerbia-Montenegró
Svájc - Svédország
Azerbajdzsán - Fehéroroszország
Törökország - Szlovénia
Portugália - Ukrajna
Izland - Csehország.

Előző
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK