A világbajnoki és olimpiai ezüstérmes magyar nőikézilabda-válogatott barátságos mérkőzésen sima, 29-18-as vereséget szenvedett a házigazda Dániától Aarhusban.

Eredmény:
Dánia - Magyarország 29-18 (13-6)
Aarhus, 2900 néző
gól: Kiaerskou 7/3, Daugaard 6, Munch 5, Touray 3, Thomsen 2, Brödsgaard 2, Mikkelsen 1, Vestergaard 1, Fruelund 1, Kristine Andersen 1, illetve Lovász 4, Ferling 4/1, Kulcsár 3, Szűcs 2, Kirsner 1, Nagy I. 1, Bulath 1, Tóth T. 1, Görbicz 1/1.
hetesek: 4/3, 6/2
kiállítás: 6, illetve 14 perc

A légiósait nélkülöző magyar együttes borzasztóan kezdte a találkozót, az olimpiai bajnok házigazda 8-1-re is elhúzott, ezek után gyakorlatilag csak előnyét kellett őriznie.

A félidőt 13-6-os előnnyel zárta Dánia, a lelátón helyet foglaló 2900 néző joggal ünnepelt. A 40. percben már kétszámjegyűre nőtt a különbség (19-9), a dán sajtó nem véletlenül jegyezte meg, ezen a napon a vendégek támadójátéka kritikán aluli volt. Lotte Kiaerskou és Line Daugaard sorozatban lőtték góljaikat, előbbi hétszer, utóbbi hatszor volt eredményes. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy a kapuban Rikke Poulsen Schmidt remek teljesítményt nyújtott.

"Sokkal jobban játszottunk mind elöl, mint hátul ellenfelünknél, a magyarok védekezése ezúttal elmaradt a kívánt színvonaltól. Kellemesen érzem magam, hogy egy ilyen győzelemmel kezdtük meg athéni felkészülésünket" - nyilatkozta Jan Pytlick szövetségi kapitány.

A magyar válogatott szerdán repül haza, majd pénteken (18.00) Dunaújvárosban Hollandia, vasárnap (17.00) Győrben pedig ismét Dánia ellen lép pályára nemzetközi torna keretében.