A Dunaferr meglepetésre könnyedén, 28-20-ra legyőzte a Pick-Szegedet a férfikézilabda-NB I felsőházi rájátszásának nyitányán, s mivel a Fotex magabiztosan, 37-20-ra nyert a Nyíregyháza ellen, a veszprémi gárda három pontra növelte előnyét legnagyobb riválisával szemben.

A Dunaferr és a Szeged legutóbb, másfél hete a Magyar Kupa negyeddöntőjében találkozott egymással Dunaújvárosban, akkor a vendégek örülhettek, mivel 31-31-es döntetlent követően hétméteresekkel kiharcolták a továbbjutást. Március közepén a bajnokságban 25-24-re nyert idegenben a Pick. Most 13-11-es félidő után az újvárosiak örülhettek (28-20).

A Fotex KC Veszprém a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott a Nyíregyháza AB-VILL KC.

eredmények, rájátszás az 1-6. helyért:
Dunaferr SE - Pick Szeged 28-20 (13-11)
Fotex KC Veszprém - Nyíregyháza AB-VILL KC 37-20 (17-11)
Pestszentlőrinc-Elektromos-Rév - Tatabánya Carbonex KC 29-29 (15-18).