A magyar férfikézilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett a jövő csütörtökön kezdődő svájci Európa-bajnokságon címvédőként pályára lépő német nemzeti együttestől felkészülési mérkőzésen, Offenburgban.

Németország - Magyarország 33-32 (17-17)
a magyar csapat góldobói: Buday 10/5, Gál 7, Nagy 4, Laluska, Iváncsik T., Császár 3-3, Ilyés 2

Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, de többször volt az előny a németeknél, mint a magyaroknál. Ebben a szakaszban Szente Gábor nagyon jól védett.

A fordulás után a hazaiak elhúztak három góllal, a különbség egy időre állandósult, majd már hat találattal is vezettek a németek. Az utolsó tíz percben aztán Gál Gyula és Buday Dániel vezérletével felzárkózott a magyar együttes, amely az utolsó percben akár egyenlíthetett volna, de kimaradt a helyzete.

A találkozóra telt ház, 4950 néző előtt került sor. A két csapat szombaton 15 órakor Mannheimben ismét megmérkőzik. A magyar válogatott múlt vasárnap, a Horvát-szlovén-kupán 34-30-ra verte Pulában olimpiai ezüstérmes ellenfelét.