Ahogy arra az esélyek alapján számítani lehetett, a Dunaferr harmadik helyen végzett csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így - a Győri Graboplast ETO KC-hez hasonlóan - a KEK negyeddöntőjében folytathatja szereplését. A dunaújvárosi csapat az utolsó fordulóban 15 góllal verte a szerb-montenegrói Knjaz Milost.

Női BL, 6. forduló, B csoport:
Dunaferr - Knjaz Milos (szerb-montenegrói) 39-24 (21-13)
Dunaújváros, 1000 néző
v.: Borrotti, Marcet (mindkettő francia)
Dunaferr: Sirina 1 - Vincze 5, Kindl 3, Borbás 2, Ferling 8/1, Bulath 5, Lovász 4. Csere: Mehlmann 5, Radulovics 4, Gáspár, Kovács A., Gerstmár 2, Fauszt.
Knjaz Milos: Deric - Rajovic 3, Koperec 1, Tot M. 2, Matic 1, Nisavic 3, Ardean 11/4. Csere: Colivic 1, Ristanovic 1, Kuharovic 1, Vojcic.
hetes: 2/1, illetve 4/4
kiállítás: 16, illetve 10 perc

A Dunaferr, amely a múlt héten a Lada Toljattitól elszenvedett 31-26-os vereséggel vesztette el az esélyét arra, hogy a BL legjobb nyolc csapata közé kerüljön, csak abban az esetben szorult volna a negyedik helyre, ha a Knjaz Milos négy góllal megveri, vagy három találattal nyer a szerb-montenegrói együttes, de 27-nél több gólt dob.

A mérkőzésen aztán gyorsan kiderült, a felvetés csak elméleti, a gyakorlat ugyanis azt bizonyította, hogy a Dunaferr lényegesen jobb ellenfelénél. A hazai csapat gyorsan elhúzott három góllal, majd ugyan egy időre ez a különbség állandósult, a félidő utolsó perceit azonban a dunaújvárosiak 6-1-re nyerték.

A folytatásra félretette a nyitott védekezést a Knjaz Milos, átállt hatosfalra, de a Dunaferr tovább növelte előnyét. A 35. percben már tíz gól (24-14) volt a különbség, ami a folytatásban még tovább nőtt.

A második játékrész közepén a vendégek vezetőedzője, a bírói ítéleteket végig vitató Sasha Boskovic - miután sárga lapot kapott - lehívta csapatát a pályáról, egy-két perccel később azonban meggondolta magát, és hagyta tovább játszani együttesét.

A csoport szombati mérkőzésén:
Slagelse (dán) - Lada Toljatti (orosz) 27-24 (15-13)

A csoport végeredménye:
1. Slagelse 10 pont
2. Toljatti 6
3. Dunaferr 6
4. Knjaz Milos 2.

(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számít: Dunaferr-Volgograd 30-27, Volgograd-Dunaferr 31-26.)

A D csoport szombati eredményei:
Győri Graboplast ETO-KC - Aalborg (dán) 31-29 (16-17)
Dinamo Volgograd (orosz) - Kometal Szkopje (macedón) 26-22 (11-11)

1. Szkopje 7 pont
2. Aalborg 7
3. Győr 6
4. Volgograd 4

(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számít: Aalborg-Szkopje 29-28, Szkopje-Aalborg 29-26.)

Mindkét magyar csapat a KEK-ben folytathatja a szereplését. A negyeddöntő sorsolását kedden, Bécsben tartják.