Győzelemmel kezdte az NB I A csoportos férfikosárlabda-bajnokságot a Debreceni Vadkakasok együttese. A hazaiak végig kiélezett csatát vívtak a vendég szombathelyi Falco KC gárdájával.

Debreceni Vadkakasok-Falco KC 75-69 (20-12, 19-17, 23-22, 13-18)
Debrecen, 1000 néző
vezette: Dr. Víg, Ádám.
Debrecen: McDaniel 10/3, Halm 4, Ridl 20/6, Gémes 19/6, Rucker 12. Csere: Ádám 10/3, Boldizsár, Lakatos, Takács. Edző: Nagy Zoltán.
Falco KC: Kálmán 25/6, Stephens 6/3, Henrik 2, Wiley 19/9, Tarle 9. Csere: Borszéki, Dénes, Gráczer, Pankár 8. Edző: Srecko Sekulovic.
Kipontozódott: McDaniel (32.), illetve Stephens (39.), Tarle (40.).
Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-0; 6. perc: 13-10; 12. perc: 20-18; 17. perc: 26-23; 24. perc: 46-42; 29. perc: 57-46; 33. perc: 64-59; 37. perc: 67-64. 40. perc: 71-69.

Parádésan kezdtek a hazaiak, bő tíz perc elteltével már tizenegy pontnál jártak, a vendégek ugyanakkor még nem dobtak kosarat. A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a szép számú közönség. Sokáig úgy tűnt, hogy a hazaiak magabiztos győzelmet aratnak, a hajrá mégis izgalmasan alakult, csak a végjátékban dőlt el, hogy melyik együttes nyeri a meccset. A jobb csapatmunkának köszönheti sikerét a debreceni gárda.

Nagy Zoltán: "A mérkőzés elejét leszámítva nem játszottunk jól, de a Gémes-Ridl párosnak köszönhetően sikerült hozni a meccset."
Srecko Sekulovic: "Nagyon rosszul kezdtünk, és végig rengeteg hibával játszottunk, nem is lehetett más az eredmény."