Michael Jordan 1986. március 22. óta nem dobott tíz pont alatt NBA-mérkőzésen, csütörtökön 15 év után újból egyszámjegyű eredményt ért el: mindössze 6 pontra futotta erejéből Indianapolisban. A Pacers 108:81-re verte a Wizards csapatát, Jordannek tíz dobásából mindössze kettő sikerült. Talán elviselhetőbbé teszi a kudarcot a fővárosi 23-asnak, hogy a másik oldalon a hazaik élő legendája, Reggie Miller is először került tíz pont alá ebben a szezonban, ötöt dobott.

Jordan a második félidőben egyetlen mezőnykosarat sem szerzett, összesen 25 percet töltött a pályán, és amikor 3 perc 23 másodperccel a harmadik negyed vége előtt, 78-52-es állásnál leült a cserepadra, már nem is tért vissza a parkettre. 886 NBA-meccsen át tartott kétszámjegyű szériája.

"Nem azért kezdtem újra a játékot, hogy rekordokat hajszoljak" - mondta a washingtoni kapitány a meccs után, jeges zacskókkal a térdein. "Ha akartam volna, szólok Dougnak (Collins edzőnek), és visszajövök a negyedik negyedben, hogy dobjak még 8-10 pontot. Nem érdekelnek a statisztikák, csak az, hogy hasznára legyek csapatomnak. Most nem lehettem." Jordan ízületi gyulladása nem csillapul, most is fájlalta a térdeit.

A Wizards mindössze 37 százalékkal célzott a mezőnyből, Richard Hamilton harmadik meccsét hagyta ki ágyéksérülése miatt, és ez megpecsételte a vendégek sorsát. Akkor már régen rossz, ha a karriercsúcsot (23) dobó törpe, Tyronn Lue a Washington legeredményesebb kosarasa.

A Seattle ötödik meccsét nyerte sorozatban, már 15-15 a mérlege, Gary Payton pedig 43 ponttal idénycsúcsot ért el. A 33 éves hátvéd a negyedik negyedben 20 pontot szórt, 8/11-es mutatóval. A 14 129 néző az utolsó percekben felállva skandálta kedvence nevét.

"Két hete, amikor öt győzelemmel voltunk az ötven százalék alatt, elhatároztuk, még az új év beköszönte előtt egalizáljuk mérlegünket. Így is tettünk" - mondta Payton, mintha csak elhatározás kérdése lenne az egész.

A portlandi Rose Gardenben úgy győzött a Utah, hogy az első negyedben 19 pontos hátrányba került. A Jazz harmadik meccsét nyerte sorozatban, s ugyanúgy 15-15-re küzdötte fel magát, mint a Seattle. Amikor 25:6-ra vezetett a hazai csapat, senki sem gondolt efféle végkifejletre.

A Chicago Bulls nyolcadszor kapott ki megszakítás nélkül, idén mind a tizenhat idegenbeli meccsét elveszítette a csapat, jóllehet a Dallas egyik sztárja, Michael Finley három percnyi játék után megsérült, és már nem is tért vissza. A Mavericks is nyolcas - de nyerő - sorozatnál tart.