Papírforma-eredmények születtek a nőikosárlabda-bajnokság vasárnapi mérkőzésein, a PVSK a Zala Volán, a Soproni Postás a MÁV NTE gárdáját verte alaposan.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport:
MiZo-PVSK - ZTE-Zala Volán 114-57 (27-10, 39-8, 22-18, 26-21)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 700 néző
vezette: dr. Smied, Cziffra
PVSK: Ujvári 24/12, Iványi 3/3, Csák 5, Tuvic 14, Pechova 9. Csere: Károlyi 19/6, Delmis, Keller 23, Szakács 8, Burgmann 9. Edző: Rátgéber László
ZTE: Csécs 4, Papp 8, Vágvölgyi 2, Hadarics 4, Hersics 6. Csere: Hvatova 9/6, Surán 18, Németh 4, Bedő 2, Sebestyén. Edző: Halász István
Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-2, 17. perc: 52-18, 26. perc: 79-25, 36. perc: 94-43
Kipontozódott: Csécs (35.)

Egy félidőn át teljesen egyoldalú játék folyt a pályán, a hazai nézők nem emlékeznek arra, hogy mikor dobott egy negyedben 39 pontot a PVSK. A találkozó második felére valamelyest feljavult a Zala Volán, de a százat így sem tudta elkerülni. A pécsieknél sokat játszottak a máskor kevés lehetőséghez jutók.

Rátgéber László: - Huszonöt percen keresztül kitűnően játszottunk. Amennyire örülük néhány kulcsjátékosom hozzáállásának és jó teljesítményének, annyira szomorú vagyok, hogy egy-két csereember megint nem tudott élni a felkínált lehetőséggel.

Halász István: - A PVSK sokszor leindított bennünket, ez nem volt nehéz.

S. Postás-Tabán Trafik - MÁV NTE 94-41 (26-6, 28-14, 28-11, 12-10)
Sopron, 300 néző
vezette: Németh, Török
Postás: Najdenova 7/3, CSÁKÁNY 19/3, Fodor 14/6, AMBRUS 18, SLJAHOVA 10. Csere: Sauer 7/3, Russai 10, ENGLERT 5, Fűrész 4, Takács. Edző: Meszlényi Róbert
MÁV NTE: Tahi 6, Góber 6, JOCOVIC 6, Antolovic 7, Kollarova 6/3. Csere: Toma 6, Joó 4, Hofmann, Szélessy, Arany. Edző: Kovács Nándor.

A hazaiak szemre is tetszetős, gyors, ügyes játékkal kezdtek. A vendég kanizsaiak túl sok ellenállást nem tudtak kifejteni, nem véletlenül zengett a csarnok az első negyedet követően edzőjük hangjától. A játék képe azonban túl sokat nem változott a második negyedben sem. A negyed második felében a találkozó abszolút edzőmeccs jelleget öltött, ekkor már a vendégek is találtak egy-egy kosarat.

Könnyed ziccerekkel a harmadik negyed végére ötven pont fölé nőtt a különbség a két csapat között, noha a Postás szakvezetője a soproni együtteshez hasonlóan két vereséggel álló Szekszárd elleni idegenbeli találkozóra gondolva már pihentetett néhány kulcsembert. A befejező tíz percben aztán valahogy az ellenfél szintjére süllyedt a hazaiak játéka, de a soproni siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Meszlényi Róbert: - A találkozó végére elfogyott az erőnk, sajnálom, hogy nem kerültünk száz pont fölé.

Kovács Nándor: - Erőtlenül, bátortalanul játszottunk, szinte semmi ellenállást nem tudtunk kifejteni a sokkal jobb erőkből álló Postással szemben.