A PVSK nőikosárlabda-csapata húsz ponttal verte a német Wuppertalt az Euroliga 13. fordulójában.

MiZo-Pécsi VSK - Wuppertal 78-58 (22-15, 19-10, 16-19, 21-14)
Pécs, Lauber Dezső-sportcsarnok, 2500 néző
vezette: Poiger (osztrák), Obradovics (bosnyák)
PVSK: Ujvári 9, Iványi 5/3, Csák 3/3, TUVICS 17/3, Pechová 8. Cs.: KÁROLYI 17/15, Keller 8, Kalmár Nagy 2, Delmis 9/3. Edző: Rátgéber László
Wuppertal: Sazanova 9/3, JARCHOVSKÁ 9/6, Krätschmann 9/3, Kehrenberg 6, Ambers 10. Cs.: Nikagbatse 2, WEBER 13. Edző: Olaf Lange
Az eredmény alakulása: 5. p.: 8-6, 13. p.: 28-17, 17. p.: 34-24, 24. p.: 46-30, 32. p.: 59-50.
Kipontozódott: Kehrenberg (36. p.)

A német vendégek mindössze nyolc játékost ültettek a kispadra az elvárható tíz helyett, így már a mérkőzés előtt biztosak lehettek benne, hogy a FIBA pénzbüntetéssel sújtja őket a kihágásért. A sérülésektől tizedelt Wuppertal ráadásul nem számíthatott a kispadon ugyan helyet foglaló, ám le sem vetkőző, szintén sérült Brondellóra sem.

A pécsiek szempontjából a kötelező győzelmek kategóriájába tartozó mérkőzésen mindössze az első percekben vezettek a vendégek. A gyors hazai indítások, no meg Károlyi dobókedve - a 13. percben már negyedik triplájánál tartott - gyorsan eldöntötték az összecsapást.

Ennek ellenére a megszokott német szívósság jellemezte a szimpatikusan küzdő wuppertaliakat, így az utolsó negyed elején kilenc pontra fel tudtak zárkózni, ennél többre viszont nem futotta erejükből.

Rátgéber László: "Kipróbáltunk több variációt. Gratulálok a lányoknak a szezon kilencedik Euroliga-győzelméhez."
Olaf Lange: "Büszke vagyok csapatomra, a sok sérült játékosom nélkül is kiválóan küzdöttünk."