Hazai pályán 90-78-ra verte a Heat a Phoenix Suns együttesét, így a katasztrofálisan rajtoló, egy ideig a sereghajtó pozíciójában tanyázó csapat már csak egy győzelemre van az utolsó keleti playoff-pozíciótól.

Shaquille O'Neal csak 26 percet töltött a pályán a Lakers Charlotte elleni fölényes győzelme alkalmával, ezalatt mindössze kilenc pontot szerzett - igaz, többre nem is volt szükség. Viszont kijelentette, hogy a szezon befejeztével mindenképpen megoperáltatja fájós nagylábujját.

A Lakerst, amely utóbbi 11 meccséből 9-et megnyert, már csak egyetlen győzelem választja el a listavezető Sacramentótól.

Philadelphiában Dikembe Mutombo a harmadik negyed elején megkapta második technikaiját, s dúlva-fúlva az öltözőbe rontott, ám nélküle is talpra állt az akkor húszpontos hátrányban lévő 76ers. Kilenc perc leforgása alatt megfordította a meccset a bajnoki döntős, öt győzelemmel 50 százalék fölé került, és végre úgy játszott, ahogyan az egy finalistától elvárható. Az áldozat a playoffból már végérvényesen kiesett New York volt.

Csodálatra méltóan kapaszkodik viszont a Miami Heat, amely legutóbbi 28 meccséből 21-et megnyert, a keddit a Phoenix ellen. Már csak egy győzelemnyire áll a legendás edző, Pat Riley vezérelte floridai gárda a nyolcadik keleti playoff-helytől. (A nyolcadik helyezett Charlotte mérlege 30-33, a Miamié 29-33.)

A keleti éllovas Nets Kenyon Martinnak az utolsó másodpercben a gyűrűbe pöckölt labdájával verte a Torontót, megszakítva négyes vesztő sorozatát.

Eredmények:
Los Angeles Lakers - Charlotte Hornets 107-66
Legjobb dobók:
Bryant 23, Medvedenko, Hunter, Fox 12-12, George 11, ill. Wesley 15, Mashburn 13, P. J. Brown 12

Indiana Pacers - Golden State Warriors 115-101
Ld.:
Croshere 19, Bender 17, Tinsley 15, R. Miller, J. O'Neal 14-14, Artest 13, B. Miller 10, ill. Jamison 25, J. Richardson 19, Fortson 20 (20 lepattanó), Arenas 15

New York Knicks - Philadelphia 76ers 96-104
Ld.:
Sprewell 27, Houston 20, Weatherspoon 13 (10 lepattanó), O. Harrington 10, ill. Iverson 35, Snow 23, Coleman 20, Harpring 11 (11 lepattanó)

Miami Heat - Phoenix Suns 90-78
Ld.:
J. Jackson 23, R. Strickland 20, E. Jones 16, B. Grant 14, Mourning 13, ill. Marbury 19, J. Johnson 18, Marion 12 (13 lepattanó)

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 110-81
Ld.:
Redd 21, Allen 20, A. Mason 19, Cassell 19-19, G. Robinson 16 (11 lepattanó), ill. J. Rose 14, Curry 12, Hassell, E. Robinson 10-10

New Jersey Nets - Toronto Raptors 86-84
Ld.:
Martin 16 (10 lepattanó), Kidd 15 (11 lepattanó), L. Harris 13, Collins 11, ill. A. Davis 27 (13 lepattanó), Carter 21

Houston Rockets - Seattle SuperSonics 101-98
Ld.:
Mobley 38, Francis 16 (11 lepattanó), K. Thomas 16, W. Williams 14, ill. Payton 24 (10 assziszt), B. Barry 20, D. Mason 18, R. Lewis 11 (10 lepattanó), J. James és Drobnjak 10-10

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 98-84