Fájó vereséget szenvedett a nap rangadóján a tavalyi döntős Philadelphia a listavezető Sacramentótól. Iversonék 50-36-os vezetést hagytak kifolyni az ujjaik közül a First Union Centerben. Chris Webber, a Kings vezéregyénisége az első negyed végén kificamította a jobb keze mutatóujját, de visszajött a második játékrész elején, és 22 pontjával a győzelem főszereplőjévé nőtte ki magát.

Fotó: EPA
Fotó: EPA
A kosárra törő Vlade Divac semlegesítésével sok gondja volt Dikembe Mutombónak

Ha már a megszokott recepteknél tartunk, a Boston is ehhez folyamodott a Nets elleni keleti derbin: minden labdát a két pontgyárosra, Paul Pierce-re és Antonine Walkerre játszottak a New England-iek, és a két mesterlövész nem is mondott csütörtököt. Ketten együtt 62-t szereztek a 97 bostoni pontból, ezzel sorozatban hatodik meccsét nyerte a Celtics, és most már csak három győzelemre áll a keleti listavezető Netstől.

Orlandóban Troy Hudson, a hazaiak cserehátvédje 34 pontos karriercsúccsal ünnepelte 26. Születésnapját, de nem ő volt a legeredményesebb, hanem Tracy McGrady 35-tel. Minden egyes pontjukra óriási szükség volt, ugyanis a Magic csak hosszabbításban tudta két vállra fektetni a Phoenixet.

A vendégeknél az egyre kiábrándítóbban játszó Anfernee Hardaway-t kiszorította a kezdő ötösből Joe Johnson, a Bostonból 11 meccsel ezelőtt csere útján megszerzett 201 centis, 20 éves újonc hátvéd-bedobó. Így múlik el a világ dicsősége, Penny Hardaway-t nem is olyan régen Michael Jordan utódjaként emlegették.

A playoffból már kihullott Houston a Target Centerben verte egy ponttal a mély hullámvölgybe zuhant Minnesotát. A texasiak szerezték a meccs utolsó nyolc pontját kihasználva, hogy a Timberwolves 18 labdát adott el a meccsen, és egyedül az utolsó percben négyet. Az Erdei Farkasok sorozatban ötödször kaptak. Rudy Tomjanovich, a vendégek edzője 800. meccsét ünnepelte a Rockets kispadján.

Eredmények:
Los Angeles Clippers - Washington Wizards 96-75
Legjobb dobók:
Olowokandi 22 (11 lepattanó), Brand 19 (15 lepattanó), Miles 12, Piatkowski és Q. Richardson 11-11, McInnis 10, illetve Hamilton 21, Alexander 13, Lue 10

Boston Celtics - New Jersey Nets 97-89
Ld.:
Pierce 32, Walker 30, E. Williams 12, ill. Kidd 23 (13 lepattanó), Van Horn 15, Martin 14, Kittles 12

Atlanta Hawks - Denver Nuggets 105-102
Ld.:
Terry 31, Abdur-Rahim 25, D. Johnson 15, Vaughn 11, Newble 10, ill. T. Hardaway 20, McCloud 19, McDyess 16, Cheaney 15 (10 lepattanó), Howard 14 (11 lepattanó)

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 85-84
Ld.:
Atkins 19, Williamson 16, C. Robinson 15, J. Barry 13, ill. A. Miller 16, R. Davis 13, Person, L. Murray 12-12, T. Hill 11

Orlando Magic - Phoenix Suns 119-114 (hosszabbítás után)