Az NBA szombati nyolc meccséből haton idegenbeli siker született: a Dallas a Seattle, a San Antonio a Memphis, a Detroit a Chicago, aa Utah a Golden State, a Minnesota pedig az L.A. Clippers otthonában győzött. Hazai pályán csak az Atlanta (a Cleveland ellen, hosszabbításban) és a Denver (a Phoenix ellen) diadalmaskodott.

Jason Terryt le sem lehetett imádkozni a pályáról, pedig az Atlanta 24 óra leforgása alatt második mérkőzését játszotta. A Hawks hátvédje 54 percet töltött a pályán - az egész második félidőt, plusz mindkét hosszabbítás öt percét -, dobott 43 pontot, és a rendes játékidő lejárta előtt öt tizedmásodperccel az ő távoli triplájával erőszakolta ki a házigazda a hosszabbítást, amelyben aztán Shareef Abdur-Rahim remek játékával felülkerekedett a Hawks.

Seattle-ben a Sonics és a Dallas előzetest adott abból, milyen lesz kettejük valószínű első fordulóbeli playoff-párharca. A hazaiak vélhetően a hetedik helyen végeznek majd nyugaton, a Mavericks pedig, ha megnyeri a középnyugati csoportot, akor is második lesz a konferenciában a Sacramento mögött, ha a Lakersnek esetleg jobb a mérlege. Nos, a bokaficammal harmadik meccsét kihagyó Dirk Nowitzki nélkül is bebizonyította Mark Cuban alakulata: kész arra, hogy harcba induljon a bajnoki címért. A Dallas most 55/24-gyel fél meccs hátrányban van a San Antonióval szemben középnyugaton.

A rivális szomszédvár, a Spurs Memphisben "agyabugyálta el" a Grizzlies csapatát, méghozzá úgy, hogy a hátát fájlaló David Robinson helyén Mark Bryant játszott centert. Az MVP-cím várományosa, Tim Duncan megint káprázatosan kosarazott, neki köszönhető elsősorban, hogy a Spurs 56/24-gyel vezeti a középnyugati csoportot. A vendégek 44 pontot dobtak az első negyedben, a Grizzlies még soha, senkitől nem kapott ennyit tizenkét perc leforgása alatt.

Tizennyolcadik NBA-szezonja legfantasztikusabb teljesítményét produkálta John Stockton Oaklandben. A 40 éves Jazz-muzsikus tizenhat pontot dobott a Golden State elleni meccs negyedik negyedében, összesen huszonhatot a meccsen - ez idénycsúcs -, s emellett kiosztott kilenc gólpasszt, ellopott négy labdát, egyet sem adott el, büntetőből 12/12, mezőnyből 7/11 volt a mutatója. A meccs után jégtömlővel ápolgatta a könyökét, miközben ezt dörmögte: "Túl sokat dobtam kosárra egy öregemberhez képest." Ez az öregember minden, csak nem vénember. A mostani győzelem azt jelenti, hogy a Jazz befogta a Seattle-t a főcsoport hetedik helyén, és ha meg is előzi, akkor elkerüli a playoff első körében a Sacramentót.

Eredmények:
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 128-123
Legjobb dobók:
Terry 43 (10 assz.), Abdur-Rahim 36 (12 lep.), Newble 17 (12 lep.), Möttöla 12 (12 lep.), ill. A. Miller 27 (6 lep., 16 assz., 3 szl.), Person 25, R. Davis 19, J. Jones 12 (15 lep.), T. Hill 11 (12 lep.), L. Murray 11, Ilgauskas 10

Seattle SuperSonics - Dallas Mavericks 99-116
Ld.:
Payton 21, Radmanovic 12, D. Mason 11, B. Barry 10, ill. Finley 29, Van Exel 22, Buckner 17, Nájera, Lafrentz 14-14 (előbbi 11 lep.), Nash 10

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 92-113
Ld.:
Gasol 19, J. Williams 15, L. Wright 14, Battier és Solomon 11-11, ill. Duncan 30 (14 lep., 7 assz., 2 szl., 4 bl.), M. Rose 26 (11 lep.), M. Bryant 12

Chicago Bulls - Detroit Pistons 106-124
Ld.:
J. Rose 26, Curry 19, Best 15, Crawford és Fizer 14-14, Hassell 10, ill. Atkins 26, C. Robinson 21, Stackhouse 19, Williamson 17, Rebraca 16, Ben Wallace 14 (14 lep.)

Denver Nuggets - Phoenix Suns 98-94
Ld.:
Lenard 28, Harvey 15 (10 lep.), Cheaney 14, Posey 13, ill. Marion 22 (13 lep.), Marbury 18 (11 assz.), Voskuhl és J. Johnson 11-11

Golden State Warriors - Utah Jazz 101-109
Ld.:
Jamison 24 (10 lep.), Arenas 16, J. Richardson 15, D. Oliver 12, ill. Stockton 26 (9 assz., 4 szl., 7/11 mez., 12/12 bünt., 0 eladott labda!), Marshall 18, Padgett 15 (11 lep.), Malone 12, Collins és Russell 10-10

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 98-101