Ismét legyőzte a paksi Atomerőmű SE gárdáját a Klíma-Vill Kaposvári KK együttese a férfikosárlabda-NB I középszakaszában. A Debrecen a Falco , a Szolnok a Körmend ellen nyert, az Albacomp Dombóváron győzött.

Férfikosárlabda-NB I, középrájátszás, 12. forduló:
Klíma-Vill Kaposvári KK - Atomerőmű SE 87-72 (27-19, 21-20, 21-19, 21-19, 18-14)
Kaposvár, városi sportcsarnok, 1600 néző
vezette: dr. Vígh, Kékesi.
Kaposvár: Simon (14), Szőke (7/3), Bencze (11/9), Ivkovic (21), Bukva (18). Csere: Brown (15), Filipovic (1), Varga R. (-). Edző: Földi Sándor
Atomerőmű: Mészáros Z. (6), Davis (21/9), Fodor G. (16), Sitku (9), Czigler (9). Csere: Jurgilas (1), Fodor M. (3), Érsek (2), Rajkó (2). Edző: Fodor Péter. Edző: Hirt Attila
az eredmény alakulása: 3. perc: (6-7), 6. perc: (18-13), 12. perc: (31-21), 17. perc: (37-33), 23. perc: (53-44), 28. perc: (66-54), 34. perc: (75-60), 37. perc: (81-68).
kipontozódott: Sitku a 26. percben.

A találkozó előtt egy órával a terembe lépő Földi Sándor bizony volt már jobb kedvű is. A bosszús meccsvárás oka pedig Dzunic sérülése volt, hiszen a talpát és a lábujjait fájlaló bedobó ki kellett hogy hagyja a találkozót. Ehhez jött még a combizmát meghúzó Ivkovic, így pedig már érthetőbb volt a tréner rossz hangulata.

A csarnokot zsúfolásig töltő szurkolók fergeteges hangulatban üdvözölték csapatukat. A hazaiaknál Szőke kapott helyet a kezdőcsapatban, rá várt a feladat, hogy az ellenfélnél semlegesítse Davist. A szokásos formula szerint alakultak az első percek. Bukva már a feldobásnál elütötte a labdát, amit Simon váltott pontokra. Az Ivkovic, Bukva centerpáros remek megmozdulása után már 6-3 volt az eredmény, ám a labdát lopó Mészáros Z. és Davis gyorsan fordított. A negyedik percben Ivkovic megmozdulását szándékos szabálytalanságnak minősítette dr. Vígh, így Sitku büntetői után félpályáról jöhetett az Atom. Czigler szerelte szépen Ivkovicot, de az ellenakciónál eladta a labdát. Simon gyönyörűen csapta be Davist, a csereként érkező Brown pedig azonnal kosárral mutatkozott be.

Fodor Péter kért időt, mert 18-13-ra lódult meg a Klíma-Vill, de hiába, mert Brown és Bukva újra bevették az atomos gyűrűt. Sitku faragta a vendégek hátrányát, de Bencze triplájának köszönhetően 27-19-el zárta a negyedet a Klíma. A folytatásban Sitku zsákolt, majd faultolt és már pihenhetett is. Brown száguldott végig a pályán kialakítva a tízes különbséget. Négy kisemberre tért át Földi edző, hiszen Bukva helyett jött Bencze. Óriási iramban játszottak a csapatok, ezért a fáradó Ivkovicot is cserélni kellett néhány percre. Visszaállt a régi szerkezet, de jól védekezett a vendégcsapat, ezért csak ritkán végződtek kosárral a hazai akciók. Az egyenlítést Simon büntetői akadályozták meg.

A szünet után Czigler hagyta ki az első helyzetet, Davis azonban büntetőből már nem hibázott. Ivkovic elhamarkodott hárompontos kísérlete célt tévesztett ugyan, de Bukva javított, Brown pedig parádés indulócsellel csapta be Mészárost, aki a kipontozódás szélére került. Védekezésben is kiválóan teljesített a kaposváriak amerikaija. A 26. percben Sitku pontozódott ki Bukváról, ezzel pedig érzékeny veszteség érte a paksiakat. Majd tucatnyi volt a somogyi előny a zárószakasz előtt, amit tovább hizlalt egy Ivkovic-dupla.

Brownnal szemben nem volt ellenszere a vendégeknek. A légiós rendkívül biztos helyzetkihasználással gyarapította pontjait és Bukva sem tudott hibázni. Szőke és Simon is beköszönt, így már a 20-at ostromolta a különbség.

Földi Sándor: "Megbeszéltük a fiúkkal, hogy a sérültekért is hajtani fognak. Nagyon fegyelmezetten védekeztünk és támadtunk, ez eredményezte ezt a győzelmet. Köszönöm a közönségnek, hogy fantasztikus hangulatot teremtett."

Fodor Péter: "Amikor volt esélyünk felzárkózni, akkor nem tudtunk élni vele. A második félidőben már nem tudtunk újítani."

Debreceni Vadkakasok - Falco 95-83 (29-13, 22-23, 24-18, 20-29)
Debrecen, 400 néző
vezette: Hartyányi, Balogh
Debrecen: LAKATOS 23/6, McDANIEL 20/6, RIDL 14, Boldizsár 3/3, RUCKER 30. Csere: Ádám 5/3, Csaplár-Nagy A., Tóth G. Edző: Sterbenz Tamás
Falco: Kálmán 10, Pankár, ALEXE 18/6, Borszéki 2, TARLE 28. Csere: Dénes 6, Gráczer 11/9, Henrik 6/6, Sallay 2. Edző: Zsoldos András
az eredmény alakulása: 3. p.: 12-4, 6. p.:22-6, 9. p.: 27-9, 15. p.: 33-24, 23. p.: 55-45, 28. p.: 64-51, 32. p.: 79-56, 38. p.: 84-71.
kipontozódott: Boldizsár a 35., Dénes a 37. percben.

A hazaiak kénytelenek voltak nélkülözni a sérült Halm Rollandot és Gémes Leventét. A helyettesek kitűnően oldották meg a feladatukat. A debreceniek leginkább azzal nőttek ellenfelük fölé, hogy sikerült kikapcsolniuk a szombathelyiek legjobbját, Kálmán Lászlót, illetve centerük, Guy Rucker extraklasszis, százszázalékos dobóteljesítményt nyújtott.

Sterbenz Tamás: "Ma nagyon jól játszottunk. Számomra rejtély, miért ilyen hullámzó a csapatom teljesítménye."

Zsoldos András: "Kóma, puhaság, tizenöt eladott labda az első félidőben. Így törvényszerű volt a vereség."

Dombóvári VMSE - Albacomp-UPC 88-94 (26-19, 29-25, 14-22, 19-28)
Dombóvár, 600 néző
vezette: Szabó, Márton.
Dombóvár: Puskás (4), LEE (39/12), Jovanovic (13/3), Vavra (6), RILEY (11/3). Csere: Bódi (5), PANTA (10/3), Krasznai (-). Edző: Déri Csaba
Albacomp: Boros (11/3), Csirke (3/3), WILLIAMS (21/9), BÁDER (17), GÓBI (16). Csere: Shannon (17/6), Bencze (6), Matus (3/3). Edző: Sterbenz László
az eredmény alakulása: 5. p.: 7-6, 8. p.: 24-16, 12. p.: 35-23, 17. p.: 45-39, 24. p.: 62-48, 27. p.: 64-62, 32. p.: 71-74, 37. p.: 82-88.
kipontozódott: Riley a 40. percben.

A találkozó előtt az volt a nagy kérdés, a sérüléssel bajlódó Patrick Lee vajon vállalja-e a játékot. Nos, a dombóváriak amerikai légiósa ott volt a kezdőcsapatban, s az ő 11, valamint Jovanovic 9 pontjával a DVMSE megnyugtató előnnyel zárta az első tíz percet.

A hazaiak a második negyedben is remekeltek. Lee egy alkalommal Williamsszel a nyakán dobott triplát, s a megítélt bónusz-büntetőt is bevágta. Az Albacomp csak futott az eredmény után, a szünetig tíz pont fölé nőtt a különbség.

A fordulás után Lee zsinórban dobott öt pontjával már tizennéggyel mentek a hazaiak, a vendégek azonban nem adták fel, folyamatosan csökkentve hátrányukat az utolsó negyedre hagyták a döntést.

A záró tíz perc elején gyorsan ledolgozta hátrányát a jól védekező Albacomp, sőt Shannon kosarával már a vendégek vezettek. A dombóváriak Lee triplájával a 35. percben még egyenlítettek (82-82), ám Boros és Matus találataival pillanatok alatt újra ellépett a Fehérvár, s a hajrában a vasutasok már nem tudtak újítani.

Mol Szolnok - Marc-Körmend 82-64 (26-9, 17-19, 15-23, 24-13)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző
vezette: Bodnár, Benczúr
Szolnok: Maljkovic 10/6, PAVLOVICS 18/3, VUKICEVIC 15, OROSZ 17, Lapov 12. Csere: Szarvas, Trepák 8, Mérész Cs. 2. Edző: Goran Miljkovic
Körmend: Németh 12/3, Trummer 13/9, MADISON 16/3, Mujanovic 7/3, Edmonson 12. Csere: Grebenár 4, Zsebe. Edző: Patonay Imre
az eredmény alakulása: 3. perc: 9-7, 8. p.: 20-8, 14. p.: 28-18, 18. p.: 38-24, 23. p.: 47-35, 25. p.: 49-42, 28. p.: 54-46, 33. p.: 69-52, 38. p.: 78-59.
kipontozódott: Mujanovic a 38. percben

A hazai oldalon megnyugvást jelentett, hogy a kézsérüléssel bajlódó Bojan Lapov vállalta a fellépést. Látványos, jó kosárlabdával kezdtek a felek, a vendég oldalon Madison egy duplát, Mujanovic pedig egy triplát süllyesztett el. Hazai részről a felettébb agilis Vukicevic betörései hoztak pontokat az elején. Három perc játékot követően azonban robbantott a szolnoki csapat, a hazaiak közül szinte mindenki remekelt, kifogástalanul védekeztek, mindkét oldalon összekapkodták a lepattanókat, támadásban pedig minden posztról pontosan tüzeltek. Patonay edző érezte a bajt, és a 7.percben 16-9-nél kikérte idejét. Mindez nem nyugtatta meg tanítványait, mert a negyed hátralévő részében mindössze két pontot értek el Némethék, lehet mondani, szinte semmi sem sikerült nekik ebben az időszakban. Közben szárnyaltak a hazaiak, akik futószalagon gyártották a kosarakat.

Tombolt a hazai publikum, hiszen kedvenceik parádés játékkal rukkoltak ki az első negyedben. A vasiak azonban gondoskodtak róla, hogy ne legyen olyan sima a meccs, pillanatok alatt hét pontot rámoltak be vendéglátóik kosarába. Megállt a szolnoki dobótudomány, a kezét fájlaló Lapov egy faultot reklamált, amiért Bodnár bíró technikait adott a centernek. Forrósodott a hangulat a pályán és a nézőtéren egyaránt, ám a Szolnok összekapta magát és visszaállította a régi rendet. Igaz, nem nőtt, de nagyon nem is csökkent a felek közötti távolság a szünetig.

A fordulást követően Rába-parti percek következtek a Németh, Madison, Trummer trió jóvoltából, öt perc alatt nyolc pontot faragtak hátrányukból. Miljkovic mester azonnal visszahozta a pályára a kézsérüléssel bajlódó Lapovot, vele jóval stabilabbá vált a molosok védekezése. Támadásban azonban kapkodtak ebben az időszakban a vendéglátók, ám a vasiak is sokat hibáztak, különösen a büntetőkkel álltak hadilábon Edmonsonék.

A záró negyedben ismét jól sakkozott Miljkovic edző, ezúttal Pavlovicot küldte a pályára, aki pár perc alatt kilenc ponttal tette le a névjegyét, végérvényesen eldöntve ezzel a találkozót. A hajrában olykor örömkosárlabdát mutatott be a szolnoki csapat, amely rászolgált közönsége ünneplésére.

Goran Miljkovic: "Kitűnően védekeztünk és támadásainkat is jól fejeztük be. Köszönöm a csapatnak a jó játékot, közönségünknek pedig a fergeteges biztatást."

Patonay Imre: "Ilyen rossz távoli dobóteljesítménnyel és tizenhat kihagyott büntetővel képtelenség Szolnokon nyerni."

Alsóház:
PVSK-Panthers - ZTE-KK 70-96 (22-21, 16-27, 20-23, 12-25)
Pécs, 400 néző
vezette: Király, Kiss
PVSK-Panthers: Béres 4, HOFFMANN 23/3, RADNÓTI 25/15, Lo el Hadji 10, Kolarics 7/3. Csere: Kranjcevic 1, Móricz, Mészáros E. Edző: Zalay Zoltán
ZTE: MÉSZÁROS R. 17/3, KÁMÁN 35/24, Reed 8, PARKER 23, SZÁJER 10/6. Csere: Csaplár-Nagy 1, Gáspár, Koma, Képli 2. Edző: Nikola Lazic
az eredmény alakulása: 5. perc: 7-11, 8. perc: 17-16, 19. perc: 35-48, 28. perc: 51-69, 36. perc:63-90.
kipontozódott: Mészáros E. a 38. percben

Az első negyedben még akadozott a zalaegerszegiek játéka, utána azonban átvették az irányítást, és végül fölényesen győztek. Sokat nyomott a latba, hogy triplákból 30 pontot értek el, ebből Kámán egymaga 24-et szórt. A végére el is fáradt a PVSK, akkor már csak arra törekedett, hogy a hazai százast megússza. Ez sikerült is neki, mert a ZTE megállt 96-nál.

Zalay Zoltán: "Mindent megpróbáltunk, de pillanatnyilag ennyivel erősebb nálunk az A csoport. De ha nem állunk meg, és felvesszük a ritmust, még akármi lehet."

Nikola Lazic: "Az első negyedben még voltak nehézségeink, később feljavult a védekezésünk. Akkor már uraltuk a játékot."