A nőikosárlabda-NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Zalaegerszeg legyőzte a Szegedet, a Szolnok a BEAC-tól bizonyult jobbnak, míg a Postás a BSE-t, a Diósgyőr pedig a Szekszárdot verte. Az Euroligában a korábban a PVSK-t búcsúztató Valenciennes hódította el a kupát.

A nőikosárlabda-NB I, alapszakasz, 20. (utolsó) forduló:
ZTE-Zala Volán - Szeviép-Szeged 74-58 (20-28, 28-11, 15-15, 11-14)
Zalaegerszeg, 100 néző
vezette: dr. Páli, Téczely
Zalaegerszeg: Hadarics 6, HERSICS 25/3, Horváthné 6/3, Kitlinszkaja 6/3, Papp 2. Csere: CSÉCS 11/3, NÉMETH 19/9, Bedő, Goranovic. Edző: Vágvölgyi Tamás
Szeged: DONKÓ 19, Madaras 2, SZOPKÓ 17, Varga 13, Jex 5. Csere: Mirkov 2, Pungor, Rajnai. Edző: Antal András
Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-7, 9. p.: 18-18, 16. p.: 33-24, 36. p.: 68-55

Harcosan kezdtek a hazaiak, akik eddig egyetlen mérkőzésüket sem tudták megnyerni. Néhány perces és pontos Volán-vezetés után azonban kapcsolt a Szeged és Donkó vezérletével egyenlíteni tudtak. Sőt, nemhogy egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették a látogatók. A második negyedben viszont valami történt Antal András csapatával, teljes rövidzárlat állt be náluk és Németh, Csécs, valamint a remek napot kifogó Hersics vezérletével fordítottak a közlekedésiek.

Tulajdonképpen a meccs is akkor dőlt el, mert a nagyszünet után nem tudott kellő mértékben erősíteni az alföldi gárda. Az alapszakasz utolsó találkozója ezúttal az eddig "tönkrevert" egerszegiekről szólt, most játszottak a legjobban ebben a szezonban. A szegediek sajnálhatják a második tíz percet, ami számukra végzetes volt. Hadaricséknak ez a győzelem talán önbizalmat ad a rettentően nehéznek ígérkező rájátszásra.

Vágvölgyi Tamás (Zalaegerszeg): "Mindenkinek, különösen a délelőtti edzéseket vezénylő Németh Imrének köszönöm a segítségét."

Antal András (Szeged): "Le a kalappal az Egerszeg előtt, ma ők játszottak úgy, ahogy nekünk kellett volna."

BEAC-Siemens - Szolnoki MÁV-Coop SE 73-82 (16-15, 14-23, 24-21, 19-23)
Budapest, 200 néző
vezette: dr. Vígh, Hegedűs
BEAC: Halmos 7/3, PÉNZES 14/6, Kovács 12, Klucsik 10, NAGY V. 15. Csere: Izsák 5/3, Horváth 2, Bartha 6, Németh M. 2. Edző: Tapodi Péter.
Szolnok: Owens 7/3, SZŐKE 22/9, Csontos 3, Farmer 8, PEROVICS 24/3. Csere: Németh B., KONCZ 14/6, Bujdosó 2, Hofmann, Hegedűs 2. Edző: Palkovits Tamás.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-4, 9. perc: 11-11, 15. perc: 22-25, 18. perc: 30-30, 25. perc: 40-49, 28. p.: 49-57, 35. p.: 62-69, 39. p.: 68-76.
kipontozódott: Farmer (38. p.), Halmos (39. p.)

Idegesen, kapkodva kezdtek a csapatok, felváltva estek a kosarak, de mindig az egyetemisták vezettek az első játékrészben. A második negyed kezdetén Koncz és Farmer pontjaival fordítottak a szolnokiak, majd a szünet előtt Szőke két triplájával tovább növelték előnyüket. A harmadik negyed kezdetén mindent megpróbáltak a vendéglátók, ami főleg kemény játékban nyilvánult meg. Ennek ellenére tudta tartani előnyét a vendégcsapat. A zárónegyed előtt mezőnyben kiharcolt faultokkal felzárkózott a fővárosi gárda. A negyedik szakaszban azonban villámrajtot vettek a Tisza-partiak és újra megnyugtató, tízpontos előnyre tettek szert, majd megnyerték a meccset.

Tapodi Péter (BEAC): "Gratulálok a csapatnak, hiszen légiósok nélkül is helytálltak az alapszakaszban."

Palkovits Tamás: (Szolnok): "A mai mérkőzésen meglátszott játékunkon, hogy 25 napja nem játszottunk tétmérkőzést. Az alapszakaszban elért tizenegy győzelemhez gratulálok a lányoknak, de egyben bosszant, hogy a hármas pontversenyben egy kosár miatt a hetedik helyre kerültünk az alapszakasz végeztével."