A Fotex-Veszprém nyerte a férfikézilabda-bajnokságot, miután 29-23-ra győzött Orosházán, és ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. A BL-finalista együttes fennállása tizenegyedik aranyérmét ünnepelhette. A második helyen a Szeged, a harmadikon a Dunaferr végzett.

Férfikézilabda-NB I, rájátszás az 1-6. helyért:
Every Day Orosháza - Fotex KC 23-29 (12-14)
Orosháza, 900 néző
vezette: Láda, Sebők.
Orosháza: HODIK - Gúnya 2, DAYKA 5, Pásztor 1, ROSTA I. 3, HARSÁNYI 5 (4), Bajusz 2. Csere: Szikora (kapus), Oláh 3, Ambrus 2 (2), Németh, Czina. Edző: Buday Ferenc.
Fotex: Sterbik - DZOMBA 6, DIAZ 6, ÉLES 5 (2), Jovic 2, Perez 3, PÁSZTOR I. 6. Csere: FAZEKAS (kapus), Csoknyai, Gál 1, Tóth J., Zsigmond, Iváncsik. Edző: Zrdavko Zovko.
kiállítás: 8, illetve 12 perc.
hétméteres: 7/6, illetve 3/3.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-1, 8. p.: 4-4, 11. p.: 4-6, 17. p.: 8-7, 20. p.: 8-10, 23. p.: 10-10, 35. p.: 14-15, 37. p.: 16-16, 39. p.: 16-19, 44. p.: 18-22, 49. p.: 21-23, 55. p.: 21-26.

Telt ház fogadta Orosházán a Bajnokok Ligája-ezüstérmes Fotexet, ami érthető volt, hiszen Veszprém számára a bajnoki cím megszerzése volt s tét. Ettől függetlenül a lelkes hazaiak kaptak hamarabb lábra és némi előnyhöz jutottak. Igaz, hamar fordított a bajnokaspiráns, de jelentősebb előnyre egyik fél sem tudott szert tenni. Ebben az időszakban a hazaiak kapusa, Hodik remekelt, s így tartotta a lépést az Orosháza a Fotexszel. Olyannyira, hogy egy kis időre ismét átvette a vezetést a házigazda. De aztán ismét a rutin volt a meghatározó a pályán.

Szünet után kapust cserélt a vendégcsapat, miközben felváltva estek a gólok. Aztán beindult Pásztor és a szélső Dzomba, s hamarosan négygólos előnyretett szert a Fotex, ami miatt azonnal időt kért a hazaiak búcsúzó mestere, Buday Ferenc. Egyben az orosháziak is kapuscserére szánták el magukat, Szikora állt a háló elé. A hajrában aztán egyre inkább az történt a pályán, amit a vendégek akartak, s végül megérdemelten nyerték a derbit.

A találkozó után hatalmas ünneplés kezdődött, hiszen ezzel a győzelemmel bajnok lett a Fotex gárdája.

Buday Ferenc (Orosháza): "Ez a mérkőzés is olyan volt, mint az egész éves teljesítményünk. Örülök, hogy ilyen jó csapat formálódott Orosházán, gratulálok a Fotexnek az újabb bajnoki címhez!"

Zdravko Zovko (Veszprém): "Örülök, hogy egy fordulóval a bajnokság vége előtt magyar bajnokok lettünk. Egy jó csapat ellen sikerült megszerezni a két pontot."

Diacell-Pécsi KK - Pick-Szeged 23-28 (10-17)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 400 néző
vezette: Herczeg, Südi.
Pécs: SZENTE - Erdélyi 5, SZOBOL 5/3, Szögi 3, Lévay, Katzirz 4/1, Frányó B. 2. Csere: Balló (kapus), Kokas 1, Serfel 3/1, Kovács Zs., Paic. Edző: Füzesi Ferenc
Szeged: IVANOV - dr. Oszlánczi 2, Laluska 1, Doros 1, NÉMETH A: 7, ILYÉS 7, BAJUSZ 6/2. Csere: Nagy l. (kapus), Eklemovics, Bécsi, Mezei 1, Matics 2, Berta 1, Vadkerti. Edző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3-3, 13. p.: 3-7, 17. p.: 7-8, 40. p.: 16-18, 47. p.: 17-23.
kiállítás: 4, ill. 12 p.
hétméteres: 6/5, ill. 3/2.

A szegediek végig vezettek, a szünetben már hét góllal is, a győzelmükhöz nem férhetett kétség. Még akkor is, ha 16-18-nál a házigazdák két gólra megközelítették őket. A Pick-Szeged rutinosabban játszott a Pécsnél.

Füzesi Ferenc (Pécs): "Az első félidőben kevés ambícióval játszottunk, a másodikban már az történt a pályán, amit látni szeretnék."

Dragan Djukics (Szeged) "Örülök, hogy komolyan vettük ezt a mérkőzést, bár a pontok már nem számítottak. Remélem, meccsről meccsre javulunk, és jó vége lesz ennek az idénynek."