A nőikosárlabda-NB I három győzelemig tartó elődöntőjének harmadik mérkőzésén vívta ki a továbbjutást a címvédő PVSK és nagy riválisa, a GYSEV-Ringa. Ezzel megismétlődik a tavalyi finálé párosítása.

Nőikosárlabda-NB I, elődöntő, harmadik mérkőzések:

MiZo-Pécsi VSK - Soproni Postás 65-49 (10-21, 23-12, 12-9, 20-7)
Pécs, 1400 néző
vezette: Bodnár, Papp.
Pécs: Iványi 6, CSÁK 16/6, Károlyi 6, VILUTYTE 16/6, TUVICS 10. Csere: Keller 2, Delmis, UJVÁRI 9, Kalmár Nagy. Edző: Rátgéber László.
Postás: Najdenova 6/3, CSÁKÁNY 8, Fodor 6/3, SLJAKOVA 11/3, AMBRUS 11. Cs.: Englert 5/3, Russai 2, Fűrész. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0-6, 7. p.: 4-14, 13. p.: 13-27, 17. p.: 25-33, 23. p.: 37-33, 27. p.: 23-37, 33. p.: 50-44, 35. p.: 57-47, 37. p.: 61-47.
Kipontozódott: Károlyi (33. p.).

Rátgéber Lászlónak ez volt a 300. bajnoki mérkőzése, amióta Pécsre szerződött. A mérlege: 258 győzelem, 42 vereség. Az elején már tizennégy ponttal vezetett a Soproni Postás, amelyet csak 33-33-nál ért utol a PVSK. Az első három negyed szoros volt (a harmadik kimondottan kosárszegény), a negyedikre elfáradt a vendégcsapat. A vendégek egyik meghatározó játékosa, a válogatott Fodor Csilla a 27. percben megsérült, ez gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Károlyi ugyan kipontozódott az utolsó játékrészben, ez azonban már nem befolyásolta a végeredményt.

A párharcot 3-0-ra a Pécs nyerte meg, s a döntőbe jutott, ahol régi riválisa, a GYSEV-Ringa vár rá. A finálé első meccsére május 26-án, vasárnap kerül sor Sopronban.

Rátgéber László (Pécs): "Az életben mindenért meg kell nagyon küzdeni. Mi ezt jól tudjuk csinálni, csak már el kellene kezdeni az elejétől. Az utóbbi két bajnokság után végre a mostani nem csak két csapatból áll, ehhez gratulálok a Soproni Postásnak."

Meszlényi Róbert (Postás): "Minden játékosomat dicséret illeti, mindent megtettek. Fodor sérülése megpecsételte a végjátékot. Reális eredmény született, ennyivel jobb a Pécs."

GYSEV-Ringa - Atomerőmű KSC Szekszárd 90-58 (21-11, 25-17, 22-12, 22-18)
Sopron, 600 néző
vezette: Forrai, Török.
GYSEV: Bevilaqua 6, Zirková 10/6, Eördögh 12/6, SERES 15/3, KOVACOVÁ 10. Cs: Török 4, Dénes 9/9, BÍRÓ 18, Balogh 6/3, Horváth Zs. Edző: Farkas Sándor.
Szekszárd: Völgyesi, SZEMERÉDI 19/9, Szélesy, Sztojkovics, Vukovic. Cs: Tóth Zs. 10, Lódi 6, Kajdacsi 3, DARIDA 13/6. Edző: Ujhelyi Gábor.

Egy perc elteltével 7-0-ra vezetett a GYSEV, ám a lendület hamar megtört, percekig rengeteg hibával játszott a soproni együttes, csak a negyed végén szedte magát ismét össze, Farkas edző időkérése után.

A soproniak játéka a második tíz percben sem javult, nagyon rosszul dobtak a hazaiak, akik a félidő végén Bíró és Kovacová villanásaival növelték közel 20 pontosra előnyüket.

A meccs a harmadik negyed második felében dőlt el, ekkor Seres révén már 30 pontra nőtt a különbség, a szekszárdiak pedig elfáradtak.

A befejező periódus látványos kosárlabdát hozott, ekkor már egyik fél sem fordított túl sok gondot a védekezésre.

A GYSEV erősen közepes játékkal is biztosan nyert, és 3-0-s összesítéssel jutott a fináléba.

Farkas Sándor: "Úgy láttam, játékosaimnak már a döntőn járt az eszük."

Ujhelyi Gábor: "Most tudtunk a leginkább partiban lenni a kitűnő GYSEV-vel."