Az Atomerőmű SE nyerte a férfikosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzését. A bronzcsata első találkozóján a Szombathely tízpontos előnyre tett szert a Szolnok ellen.

Férfikosárlabda-NB I., döntő, első mérkőzés:
Atomerőmű - Körmend 84-63 (21-14, 18-21, 18-18, 27-10)
Paks, 2500 néző
vezette: Harsányi, Bodnár
pontszerzők: Davis 25, Fodor G. 15/9, Czigler 13, Sitku 11/3, Rajkó 11/6, Fodor M. 7/3, Jurgilas 2, illetve Mujanovic 19/9, Madison 14/6, Németh 12/6, Edmonson 12, Zsebe 6

Hazai rohamokkal kezdődött a döntő, a vendégek első kosarára több mint 3 percet kellett várni. A nyitó negyedben a paksiak már 10 ponttal is vezettek.

A folytatásban a Körmend Mujanovic és Edmonson révén felzárkózott, s a nagyszünetben már csak 4 pont volt a különbség (39-35).

A térfélcsere után még színvonalasabb lett a mérkőzés. A vasiak ugyan egyszer egyenlítettek (49-49), de a hajrát az ASE bírta jobban idegekkel, és megérdemelten került előnybe a három győzelemig tartó fináléban.

A következő összecsapást szombaton rendezik Körmenden.