A férfikosárlabda-NB I döntőjének negyedik mérkőzésén a Körmend hazai pályán legyőzte az Atomerőmű együttesét, s ezzel 2-2-re alakította az állást.

Döntő, negyedik mérkőzés:
Körmend - Atomerőmű 85-80 (15-13, 20-13, 24-26, 26-28)
Körmend, 2200 néző
vezette: Harsányi, Szamos
pontszerzők: Németh 19/9, Edmonson 18/6, Madison 15, Trummer 13/6, Grebenár 12, Zsebe 5, Mujanovic 3, illetve Sitku 17, Davis 16/3, Fodor G. 13/6, Czigler 12, Fodor M. 11/3, Mészáros 9/6, Érsek 2

Elhibázott dobásokkal és mindkét oldalon kemény védekezéssel kezdődött a mérkőzés, így a nyitó negyedben csupán 28 pont esett. A folytatásban ritmust váltott a Körmend, és az előző találkozót eltiltás miatt kihagyó Edmonson vezetésével szinte állva hagyta a paksiakat. A félidőben már kilenc pont volt a különbség (35-26).

A nagyszünet után a hazaiak fegyelmezett játékkal tartották előnyüket, főleg remeklő csereembereik - Trummer és Grebenár - révén. A záró tízpercben a csapatok kevesebbet törődtek a védekezéssel, potyogtak a hárompontosok, de az Atomerőmű nem tudott négy pontnál közelebb kerülni riválisához.

A Körmend nagy iramú, színvonalas összecsapáson harcolta ki az egyenlítést a fináléban. A három győzelemig tartó párharc állása: 2-2, az ötödik, utolsó mérkőzést vasárnap Pakson rendezik.