A nyitó fordulóban Brnóban aratott győzelme után második mérkőzésén is nyert a PVSK a nőikosárlabda-Euroligában. Rátgéber László együttese hazai pályán az újonc lengyel Pabianicét verte 63-42-re.

Női Euroliga, A csoport, második forduló:
Mizo-Pécsi VSK - Pabianice (lengyel) 63-42 (22-14, 12-14, 8-11, 21-3)
Pécs, 3300 néző
vezette: Poiger (osztrák), Herceg (horvát).
Pécs: Tranquilli 9, IVÁNYI 9/3, BRANZOVA 21/9, VILUTYTE 8, Károlyi 6. Cs.: Ujvári 4, Popovic, Keller 2, Béres 4. Edző: Rátgéber László.
Pabianice: Polakova 2, Krystofova 7/3, Jaroszewicz, TRZESNIEWSKA 13, Glaszcz 6. Cs.: PIESTRZYNSKA 12, Pechova 2, Wlazlak, Szoltysek. Edző: Miroslaw Trzesniewski.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 16-10, 13. perc: 26-14, 22. perc: 34-32, 28. perc: 40-39, 37. perc: 58-41.

Meghódította Norvégiát az Albacomp és a Kaposvár/sport/csapat/kosarlabda/20021106kosarlabda.html

Kezdettől fogva a pécsiek irányították a játékot, és a nyáron igazolt bolgár Albena Branzova vezetésével már az első negyedben megnyugtató előnyre tettek szert. A folytatásban a lengyelek távoli kísérletekkel próbáltak felzárkózni - sikertelenül -, de a hazaiak is pontatlanul céloztak, így négyperces "kosárcsend" következett. A félidőben 34-28 volt az eredmény a hazaiak javára.

Térfélcsere után folytatódott a pontínség, a PVSK tíz perc alatt mindössze négyszer talált a gyűrűbe, a Pabianice három pontra fel is zárkózott. A záró játékrészben Károlyi vette vállára a Rátgéber-együttest, amely végül könnyedén múlta felül elfáradó ellenfelét. A találkozó legjobbja, Branzova huszonegy pontig jutott, center létére három triplát ért el.

Rátgéber László (Pécs): "Sok még a csiszolnivaló a játékunkon. Az utolsó, 21-3-ra megnyert negyed döntött, erőnlétileg sikerült felőrölnünk a lengyeleket."

Miroslaw Trzesniewski (Pabianice): "Harminc percig jól 'ellenőriztük' a játékot, kár az utolsó negyedért. A további Euroliga-szereplésünket illetően azonban most fontos tapasztalatokat szereztünk."