Az ötödik fordulóban elvesztette veretlenségét a PVSK a nőikosárlabda-Euroligában, pedig a Como vendégeként a lefújás előtt hat perccel még tizenegy ponttal vezetett. A női Európa-kupában a Postás, a DKSK és a BSE, a férfiak hasonló sorozatában a Kaposvár és az Albacomp is nyert hazai környezetben, mindkét csapat továbbjutott csoportjából.

Női Euroliga, A csoport, ötödik forduló:
Pool Comense (olasz) - MiZo-Pécsi VSK 65-64 (23-17, 9-19, 13-20, 20-8)
Como, 400 néző.
vezette: Castano (francia), Herveijer (holland).
Pool Comense: Zara 14, Paparazzo 5, Andrade 21/3, Masciadri, Macchi 20/12. Csere: Samorukova 1, Cirone 4. Edző: Bruno Fossatti.
Pécs: Tranquilli 4/3, Iványi 17/6, Béres 3, Vilutyte 4, Károlyi 7. Csere: Branzova 17/3, Keller 4, Ujvári 6/3, Popovics 2. Edző: Rátgéber László.
Kipontozódott: Károlyi 34. p., Mascadri 34. p., Béres 38. p.
Az eredmény alakulása: 9. perc: 18-12, 13. perc: 25-25, 19. perc: 32-32, 27. perc: 40-47, 30. perc: 45-56, 34. perc: 51-62, 38. perc: 60-62.

A második negyedben még egyenlő volt az állás, innen kezdve azonban végig a pécsiek vezettek, hat perccel a lefújás előtt még tizenegy pontos előnyük volt. A kulcsjátékosaik azonban sorra kipontozódtak, így az olaszok 1,7 másodperccel a vége előtt dobott hármas kosárral nyertek. A pécsiek így az ötödik fordulóban elveszítették veretlenségüket az Euroligában.

Rátgéber László (Pécs): "Kikaptunk egy olyan mérkőzésen, amelyen az utolsó harminc másodpercben kihagytunk két büntetőt, az ellenfél pedig egy lefordulásból hármas kosarat dobott, amivel nyert. Nem érdemeltünk vereséget.