A GYSEV-Orsi ellen aratott kupagyőzelme után két héttel a Pécsi VSK-t is legyőzte a Szolnok kosárlabda-csapata a női bajnokság 13. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, 13. forduló:
Szolnoki MÁV-Coop SE - PVSK-MiZo 59-58 (16-16, 17-9, 21-19, 5-14)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Földházi, Benczur.
Szolnok: Djelmis 5/3, SZÉLESY 6, HIBBERT 18/6, FARMER 10, Perovics 12. Csere: Németh 6, RADNÓTY 2, Bujdosó. Edző: Tapodi Péter
Pécs: Iványi 5, TRANQUILLI 12/3, Károlyi 8/3, Béres 4, BRANZOVA 12/6. Csere: Vilutyté 8, Ujvári 7/3, Popovics, Keller 2. Edző: Rátgéber László
az eredmény alakulása: 5. p.: 6-12, 15. p.: 23-21, 24. p.: 43-29, 35. p.:52-49, 38. p.: 57-54.
kipontozódott: Béres a 28., Farmer a 35.

A nőikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030111anoikosarlabdanb.html

Telt ház előtt kemény emberfogással kezdtek a pécsiek, ami láthatóan nem ízlett a hazaiaknak, akik sorozatban adták el a labdákat. A szolnoki bakikból jól éltek a vendégek, és öt perc alatt hatpontos előnyt szereztek. Tapodi edző időt kért, és rendezte a sorokat, igyekezett megnyugtatni tanítványait. A folytatásban a pécsiek kezdtek el kapkodni, Iványi büntetőket, Ujvári és Vilutyté ziccert hibázott. A házigazdák éltek a lehetőséggel, és az első negyed végére befogták vetélytársukat.

A következő játékrészben is folytatódtak az óriási párharcok, a Szolnok magabiztosabb volt támadásban, a két tengerentúli kosaras Hibbert és Farmer lévén sikerült meglépni ellenfelüktől. Meglepetésre roppant gyengén dobott a PVSK, az első 20 percben mindössze 37%-os hatékonysággal célozták a hazai kosarat.

Mujanovic érkezése órák kérdése/sport/csapat/kosarlabda/20030112mujanovic.html

A fordulást követően fergeteges hazai percek következtek, Djelmis, Hibbert és Szélesy triplája is célba ért. Tombolt a szolnoki publikum, mert kedvenceik 48-32-re vezettek a 26. percben. Az esélyesebb PVSK azonban nem hagyta magát, házigazdái nyomába eredt, és Ujvári révén sikerült faragniuk hátrányukból. A záró játékrész 54-44-s állásról kezdődött.

Tovább zárkózott a Pécs, a Szolnok pedig hét percen keresztül képtelen volt pontot dobni, ráadásul Farmer kipontozódott, Radnóty pedig megsérült. A végjátékban Károlyi duplájával kiegyenlítettek a vendégek, ám Perovics büntetőből elért kosara már a győzelmet jelentette a cooposok számára. Az utolsó másodpercekben két labdája is volt a pécsieknek, ám nem tudtak élni a lehetőséggel, így elszenvedték idei harmadik vereségüket. A mérkőzés nagy részében Szolnok írányított és megérdemelten szerezte meg győzelmet.

Tapodi Péter: "Három negyeden keresztül végig irányítottuk a játékot, és igen magas szinten kosárlabdáztunk. A záró negyedre bejött a PVSK kifárasztó taktikája, szerencsére egy pontot sikerült az előnyünkből megőriznünk."

Rátgéber László: "Tompán mozogtunk, nem tudtuk kihasználni, hogy záró negyedben hét percig a Szolnok gólképtelen maradt. Tiszta szívből gratulálok a házigazdáknak győzelmükhöz."