A Pécsi VSK szenzációs győzelmet aratott a címvédő francia Valenciennes ellen a nőikosárlabda Euroliga tizenharmadik, utolsó előtti fordulójában.

A csoport, 13. forduló:
MiZo-Pécsi VSK - USVO 66-65 (11-17, 17-16, 14-17, 24-15)
Pécs, 4200 néző
vezette: Jelen (szlovén), Vinasi (román)
MiZo-Pécsi VSK: IVÁNYI 13/3, UJVÁRI 8/6, KÁROLYI 12/6, BRANZOVA 7/3, BÉRES 13. Cs.: Tranquilli 7, Vilutyte 4, Keller 2, Popovic. Edző: Rátgéber László. USVO: LAWSON 7, SAURET 13/3, Feaster 5/3, Antibe 8, WAUTERS 15. Cs.: LE DREAN 13/3, Batkovic. Edző: Laurent Buffard.
az eredmény alakulása: 3. p.: 2-0, 6. p.: 6-6, 13. p.: 19-24, 16. p.: 24-26, 23. p.: 30-37, 27. p.: 38-42, 33. p.: 42-52, 37. p.: 52-59.
kipontozódott: Béres (39. p.), Antibe (39. p.).

Nagyon ideges hangulatban kezdődött a találkozó, a sok hibával kezdő pécsiek nem tudták kihasználni, hogy a Valenciennes csak a harmadik percben talált be először. 6-6 után a francia elitalakulat elhúzott, s a félidőt 33-28-as előnnyel zárta.

Bravúrgyőzelmet aratott a GYSEV az Euroligában/sport/csapat/kosarlabda/20030219gysev.html

Hét perccel a lefújás előtt még mindig a címvédő franciák vezettek 12 ponttal, de a fanatikus közönségük segítségével a hazaiak fordítottak. A győztes kosarat Iványi 8 másodperccel a vége előtt ziccerből donta. Az ellentámadást a vendégek már nem tudták kosárral befejezni. Az utolsó forduló eredményeitől függ, hogy második, harmadik vagy negyedik helyen végez csoportjában a MiZo.

Rátgéber László, a Pécsi VSK vezetőedzője: "A lányok megmutatták, megérdemlik a fizetésüket. Óriási volt látni, ahogy küzdöttek, és a közönségünk extázisban ünnepelt. Kár, hogy a Magyar Kupa-döntőben nem élhetnek át hasonlót."

Laurent Buffard, a Valenciennes vezetőedzője: "Gratulálok a Pécsnek, jó mérkőzést játszottunk. Nekem sajnos csak hat használható játékosom volt, nem csoda, ha az utolsó öt percre felőrlődtünk."

A csoport másik mérkőzésén:
Jekatyerinburg (orosz) - Pabianice (lengyel) 95-65

Az állás: 1. Valenciennes (francia) 24 pont, 2. Brno (cseh) 22 (999-875), 3. PVSK 22 (911-813), 4. Jekatyerinburg 22 (938-851), 5. Como (olasz) 19, 6. Tarbes (francia) 16 (860-944), 7. Podgorica (montenegrói) 16 (859-1047), 8. Pabianice (lengyel) 15.

A pécsiek jövő szerdán a Tarbes otthonában lépnek pályára.