A nőikosárlabda-NB I-ben meglepetésre kikapott 62-57-re Szolnokon a listavezető Soproni Postás csapata, s ezzel második vereségét szenvedte el a bajnokságban.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, 19. forduló:
Szolnoki MÁV-Coop - Soproni Postás 62-57 (18-11, 15-19, 14-18, 15-19)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 néző
vezette: Harsányi, Faidt
Szolnok: NÉMETH 12, Szélesy 6, Hibbert 5, FARMER 17/6, PEROVIC 10. Csere: DJELMIS 9, Radnóty 3/3. Edző: Tapodi Péter.
Sopron: Englert, EÖRDÖGH 17/6, CSÁKÁNY 11/3, PAPP K. 12, Ambrus 6. Csere: Barnes 8, Fodor 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-4, 8. p.: 18-9, 14. p.: 26-16, 17. p.: 26-25, 25. p.: 39-36, 28. p.: 46-38, 34. p.: 52-43, 38. p.: 58-55.
Kipontozódott: Eördögh, a 40. percben.

Lehet mondani, hogy rangadóra gyülekeztek a szurkolók a Tiszaligetben, hiszen a vendégek vezetik a tabellát, míg a szolnokiak ebben az évadban minden magyar csapatot legyőztek otthonukban, sőt az Európa-kupában sem találtak legyőzőre. Nem mellesleg a Postás az alapszakasz-elsőségért küzd, a vendéglátók pedig még mindig nem mondtak le arról, hogy megszerezzék a negyedik helyet.

Jól kezdett a Németh Beatrix által irányított szolnoki együttes, a játékmester a napokig betegeskedő Djelmis helyére került a kezdők közé. Védekezésben és támadásban egyaránt ellenfelük fölé nőttek a házigazdák, közülük a kezdőcsapat minden tagja feliratkozott a pontszerzők közé. Meszlényi edző, érezvén a bajt, a bizonytalan Ambrus helyére Barnest küldte be centerbe, aki bár támadásban nem sok vizet zavart, jobban védekezett, mint elődje. A folytatásban többször is tíz ponttal vezettek a hazaiak - 16-6-ra és 26-16-ra -, ám Eördögh és Csákány találataival a listavezető szorossá tette az állást a szünetig.

A fordulást követően óriási rohanás vette kezdetét, kevés pont esett, az is felváltva. Ebben az időszakban a centerek, Perovic és Farmer, valamint a válogatott Papp Krisztina jeleskedtek. A középső negyed hajrája egyértelmű szolnoki fölényt hozott, sőt ha támadásban jobban koncentrálnak, már ekkor eldönthették volna a meccset.

A záró szakasz 47-38-as állásról indult. A Postás nagyon kapaszkodott, részükről Eördögh és Barnes talált be, míg a hazai oldalon Farmer szórta a pontokat. A végjátékban kilencven másodperccel a játékidő letelte előtt 60-57 volt az állás, ekkor Djelmis ellen immár negyedik támadó faultját ítélték, ám a hazaiak kivédekezték a soproniak akcióját, az ellentámadás után pedig Némethet fautolták, aki mindkét büntetőjét értékesítette. Ezzel, akárcsak a Magyar Kupa negyeddöntőjében, 62-57-es remek szolnoki siker született.

Tapodi Péter (Szolnok): "Helyenként szépen kosárlabdáztunk, de volt olyan időszak, amikor hullámvölgybe kerültünk. Talán ilyen akarással, mint most, még nem játszottunk ebben az évadban."

Meszlényi Róbert (Postás): "Az első félidőben a védekezésünk jó, támadó játékunk viszont ritmustalan volt, a szünet után előbbiben is visszaestünk. Egész mérkőzésen futottunk az eredmény után, ezért megérdemelten nyert a Szolnok."