A Diósgyőr Szegeden is nyert, így 2-0-s összesítéssel jutott be a nőikosárlabda-NB I elődöntőjébe.

Az elődöntőbe jutásért, 2. mérkőzés:
Szeviép Szeged - Diósgyőri KSK 80-85 (26-22, 22-21, 17-24, 15-18)
Szeged 500 néző
vezette: Váradi, Faidt.
Szeged: Fűrész 3, MANDACHE 20/3, Mészáros 10/6, Varda 15, KAJDACSI 18. Csere: Lódi 9, Roczkov 5/3. Edző: Újhelyi Gábor.
Diósgyőr: Hadzovic 14/6, Szemerédi 6/3, Szlimák, Gaither 9. BURSE 18. Csere: BALOGH 18/18, BROSOVSZKY 16/6, Csávás 4. Edző: Milán Vukicevic.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10-4, 8. perc: 21-15, 14. perc:35-28, 17. perc: 43-33, 24. perc:54-54, 28. perc: 62-62, 34. perc:67-75.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

A vendégek busza Szegedtől 80 kilométerre meghibásodott, ezért a találkozó jó negyedórával később kezdődött. Kezdetben a hazaiak játszottak jobban, pontosabban dobtak. Vukicevic becserélte a csapatkapitány Baloghot, aki rögtön két triplával hálálta meg a bizalmat. Erre Mandache, Varda és Kajdacsi is válaszolni tudott, így a Szeged jutott előnyhöz. A 14 percben Fűrész Diana, a hazaiak egyetlen irányítója megsérült, s ez meg is látszott a Szeged teljesítményén. Bár folytatta a játékot, de az addigi gólpasszai elmaradtak, s védekezésben is lemaradt néha. Hogy mégis a Szeged fordult előnnyel annak a több lepattanó és a vendégek pocsék "büntetőzése" az oka.

A fordulás után aztán kiütközött a két csapat közötti valós különbség. Balogh, Brosovszky és Hadzovic tripláira alig jött válasz a hazaiaktól. Bár a lepattanók tekintetében még mindig a Szeged állt jobban, dobott pontok nélkül, mint tudjuk, nem lehet nyerni. Nem játszott jól a Diósgyőr, de a nagyobb rutin a vendégek oldalán állt, ráadásul a női mezőnyben ritkaságszámba menő tizenegy triplával nem tudott mit kezdeni a hazai csapat.

Újhelyi Gábor: "Meg kell tanulnunk a végjátékban is nyerni. Most még túl rutintalanok vagyunk ehhez. Gartulálok a Diósgyőrnek!"

Milan Vukicevic: "Köszönöm a lányoknak, hogy ebben az évadban háromszor tudtunk nyerni Szegeden, ráadásul most rossz játékkal. Az 'idegbajos' utazás után nagyon tompák voltunk az első félidőben, a folytatásban azonban már mi voltunk a jobbak."

A két győzelemig tartó páros mérkőzést a Diósgyőr nyerte 2-0-ra, a négy között a Soproni Postással találkozik. A másik ágon az elődöntőbe jutásért a GYSEV és a Szolnok párharcában a soproniak vezetnek 1-0-ra. Ennek az összecsapásnak a győztese játszik majd a PVSK-val. Az április 19-én kezdődő elődöntők is két nyert mérkőzésig tartanak.