A Körmendet legyőző Atomerőmű után a házigazda debreceni együttes jutott be a férfikosárlabda Magyar Kupa döntőjébe, miután 8 ponttal jobbnak bizonyult a címvédő Szolnoknál.

Pénteken először a bajnok Paks és a négy évvel ezelőtti kupagyőztes Körmend csapott össze. A találkozó külön pikantériáját az adta, hogy pár napja, az alapszakasz utolsó fordulójában a vasiak Pakson győztek, ezzel az ötödik helyig taszítva Sitkuékat.

Atomerőmű SE - Marc-Körmend 88-73 (27-21, 23-13, 14-19, 24-20)
Debrecen, 300 néző
vezette: Valovics, Bognár
Atomerőmű: Smith 13/3, Fodor G. 2, Czigler 19, Sitku 20/3, Mészáros 16/9. Csere: Davis 7/3, Jurgilas 8, Érsek 3, Pojbics
Körmend: Toroman 15/6, Németh 18/9, Mujanovic 10/3, Grebenár 8, Toya 7. Csere: Trummer 5/3, Hainje 11/3

A férfikosárlabda-NB I alapszakaszának végeredménye/sport/csapat/kosarlabda/20030403aferfikosarlabdanb.htmlMagyar kosárladahttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=28842

Fodor Gergely, a bajnok válogatott hátvéd-bedobója már a harmadik percben megsérült, combizom-szakadást szenvedett, helyére a meglepetésre a kispadon kezdő Davis állt. Meglehet, ez kellett az idén meglehetősen halványan teljesítő, a bajnokság alapszakaszát mindössze az ötödik helyen befejező Paks magára találásához, ezután ugyanis 14-8-ra megugrottak Fodor Péter edző fiai. Czigler feltűnően jó labdákat adott amellett, hogy ponterős volt, és a lepattanókat is beseperte. A vasiak sztárja, a Benetton Trevisótól hazatért Németh viszont csak a gyűrű állagát rongálta, abba betalálni képtelen volt, ezért húzott el egyre jobban a bajnok. Olyannyira, hogy a teljesen széteső Körmend ellen a második játékrész vége felé már 45-25-re vezetett a revansvágytól fűtött Atom

Nagyszünet után 52-34-nél bekövetkezett a törvényszerű rövidzárlat a Duna-partiaknál, amely olyan hosszúra sikerült, hogy egy 9-0-s rohammal 52-41-re feljött a Körmend. A döntő áttörés azonban nem jött össze, 70-60-nál megállt Némethék tudománya. Megjegyzendő, hogy "Isti" jócskán feljavult, de még ez sem volt elegendő. Aztán 77-70-ig még egyszer feljött a vasi gárda, de akkor Mészáros egy 8 méteres triplája megpecsételte a Körmend sorsát.

Fodor Péter (Paks): "A néhány nehéz pillanatot átvészelve biztosan győztünk, és vágtunk vissza ezzel a bajnoki vereségért."

Zsebe Ferenc (Körmend): "Egy álommal kevesebb..."