Kedden este befejeződött a litván férfikosárlabda-bajnokság, miután a döntőben a Zalgiris Kaunas együttese, 80-69-re megnyerve a hatodik mérkőzést, összesítésben 4-2-re diadalmaskodott a Vilnius Lietuvos rytas ellen. A döntő találkozón Dávid Kornél 10 ponttal segítette csapatát.

Visszaszerezte tavaly elveszített bajnoki címét a Zalgiris Kaunas férfikosárlabda-csapata, miután a litván bajnokság fináléjában 4-2-es összesítéssel felülmúlta a Vilnius Lietuvos rytas gárdáját. Miután az alapszakaszt a fővárosi együttes nyerte, így a négy nyert mérkőzésig tartó párharcot is hazai környezetben kezdhette.

Május hatodikán azonban a Zalgiris 82-80-ra nyert, majd két nappal később 85-81-re hozta a hazai összecsapást is, így 2-0-s előnyre tett szert. Május 11-én a Lietuvos rytas megnyerte az újabb hazai mérkőzést (75-63), majd ezt tette a Zalgiris is (81-74). Május 17-én Vilniusban már a bajnoki aranyéremért szállt harcba a Kaunas, sikertelenül (99-103), ám ami akkor nem jött össze, sikerült kedden.

A találkozót a Zalgiris 80-69-re nyerte, igaz, az összképhez hozzátartozik, hogy Lietuvos rytas csapatának két kulcsembere is megsérült a mérkőzés során. A legponterősebb játékos, Arvydas Macijauskas nem is tudta vállalni a játékot, míg a Arturas Javtokas bokája a harmadik negyedben fordult ki, Aaron Lucas pedig olyan szerencsétlenül ütközött Dávid Kornél könyökével, hogy nem tudta folytatni a játékot. A magyar erőcsatár 10 pontot szerzett a zárómérkőzésen. Győzelmével a Zalgiris (az 1993-as Litván Kosárlabda Liga megalakulása óta) nyolcadik aranyérmét szerezte.