Magabiztos, 78-69-es győzelmet aratott az Univer KSE férfikosárlabda-csapata Szolnokon a bajnokság 13. fordulójában. A nap másik mérkőzésén a Debreceni Vadkakasok 102-74-re verték a PVSK-Pantherst. A hölgyeknél a MiZo-Pécsi VSK 104-33-ra kiütötte a Szekszárdot.

férfikosárlabda-bajnokság, 13. forduló:
Mol Szolnok - Univer-Kecskemét 69-78 (13-21, 12-18, 23-21, 21-18)
Szolnok, 600 néző
vezette: Szabó, dr. Páli
pontszerzők: Vaisvila 16/3, Takács A. 15/6, Masiulis 15, Mérész Cs. 11/9, Kobale 7/3, Cziczás 3/3, Orosz 2, illetve Horváth Á. 21/12, McLendon 19, Mérész T. 15/9, Valjevac 10/6, Bradford 7, Horváth Cs. 4, Drahos 2

Az alapszakasz 13. fordulójában a Mol Szolnok a kecskeméti Univer kosárlabda-együttesét fogadta a szebb napokat és valaha jóval több nézőt is látó Tiszaligeti Sportcsarnokban. A hazai együttes tabellán elfoglalt helyezése miatt pár százan foglaltak csak helyet, s nézték, ahogy a kedvencek végigszenvedik a mérkőzést.

A mérkőzést Kobale kosarával ugyan a hazaiak kezdték jobban, de a kosárlabdában ritka mezőnyfölényt sem tudták kihasználni. Akad olyan két perc is, amikor csak a Szolnok támadott, ám hiába dobtak ötször kosárra, négyszer lepattanót kellett szedniük, mégsem értek el pontot.

A másik oldalon egyszerűbb volt a játék: az asztmaproblémákkal is küszködő Chris Heinrich helyére szerződtetett bosnyák Tarik Valjevac triplával köszönt be, majd zsinórban még három hárompontos érkezett Mérész Tamás (kétszer) és Horváth Ákos részéről. 15-7-nél időt kért a hazaiak mestere, Pór Péter, ám a negyedet már nem lehetett megmenteni (13-21).

Úgy tűnt, a második negyed elején feltámadhat a Szolnok, a vendégek három percig pontképtelen voltak, ám végül belelendültek, McLendon tíz perc alatt tíz pontot dobott, s mivel a hazaiak dobóteljesítménye még a 40 százalékot sem érte el, a félidő 39-25-ös Kecskemét-előnnyel zárult.

Talán még a kilátogató szurkolók sem hihették, de képes volt még rosszabb játékra a Szolnok, legalább is hat percen keresztül. A 26. percben - Horváth Ákos újabb tripláját követően - húsz pontra nőtt a különbség (36-56), ám innentől megemberelték magukat Takácsék, s egy 12-4-es periódussal faragtak a hátrányon.

Az utolsó tíz percben mindent megpróbált a hazai csapat, többször sikerült is tíz pontra feljönni, de a 21 ponttal záró Horváth Ákos és a 19 pontos McLendon vezérletével az Univer megérdemelten győzött 78-69-re.