Pakson kosármeccset nyerni nem tartozik a könnyed tavaszi időtöltések közé. A Kaposvár sem játszva nyert szerdán, a férfikosárlabda-bajnokság döntőjének második meccsén, de nyert - 68-66-ra -, s ezzel 2-0-ra vezet, s ha szombaton, Somogyban is győz, 2001 után második bajnoki címét ünnepelheti.

Döntő, 2. mérkőzés:
Atomerőmű SE - Kaposvári KK 66-68 (22-17, 9-23, 17-7, 18-21)
Paks, 2000 néző. Vezette: Vígh, ifj. Benczur
Paks: Mészáros 5/3, Davis 12/3, Smith 14/3, Ridl 9/3, Czigler 18. Csere: Cseszlai, Érsek, Kiss Zs. 8/6
Kaposvár: Simon 21/3, Szőke 3/3, James 23/9, Filipovic 4, Ivkovic 11. Csere: Varga, Sanders 6, Trepák.

Vérfagyasztóan indult a mérkőzés a hazaiak számára: 55 másodperc elteltével 0-6 állt az eredményjelzőn Szőke és James tripláinak következtében. Lassan ocsúdott a Paks, Wayne Smith révén vette üldözőbe ellenfelét, s bár James alig tudott hibázni, a csereként beállt Kiss Zsolt tripláival 9-13-ról 16-13-ra alakította az állást a két évvel ezelőtti bajnok a 2001-es aranyérmes ellen. A büntetők mindkét oldalon kimaradtak, viszont a küzdelem hevessége mindenért kárpótolt. A félidő végén a hazaiak leblokkoltak, a somogyiak nem tudtak hibázni, és 31-40-nel fordulhattak a csapatok. Az első játékrészben a Kaposvár dobáspontossága 55, a Paksé 30 százalékos volt.

A harmadik tíz perc Czigler-parádét hozott, s ezzel fordítani is tudott az Atom, dacára annak, hogy a büntetők továbbra is kimaradtak, a máskülönben remeklő Czigler egyenesen kettesével hibázta el őket. Mészárosnak nem ment, minden dobása célt tévesztett, és klubtársa, Smith is roppant idegesen - bár eredményesebben - kosarazott.

A két csapat hullámvasútszerű teljesítménygörbéje a negyedik felvonás elején ismét metszette egymást, ezúttal a Kaposvár kapta el a fonalat, és egy 7-0-s szakasszal 48-54-re alakította az állást. 3 perc 47 másodperc után született meg a negyed első paksi kosara - Ridl révén. Előbb Sanders, aztán Ridl szedte össze ötödik személyijét, s 5 perccel a vége előtt Mészáros is megszerezte első kosarát, mindjárt egy triplát. Ezt Czigler tódította egy duplával, s Mészáros újabb találata már az egált (57-57) jelentette, egyszersmind kicsikarta Kmézics edzőből az időkérést, három és fél perccel a lefújás előtt. James hosszú szünet után újra vágott egy hármast (57-60), Czigler ziccerezett (59-60), Ivkovic egy büntetőt értékesített (59-61), majd kipontozta Cziglert, viszont mindkét büntetőjét elrontotta. 60 másodperccel a vége előtt Simon begyötörte a labdát (59-63), erre viszont Zsoldos András formált "t" betűt két kezéből. 44,7 másodpecnél Dávis dobhatott két büntetőt - jól (61-63). Simon is pontos volt (61-65), Kiss is (63-65). Simon is (63-67). Davis triplázott (66-67) 9 másodperccel a vége előtt. Simon elhibázta két büntetője közül az egyiket (66-68), Davis viszont az utolsó hazai támadásnál eladta a labdát, s ezzel gyakorlatilag véget is ért a meccs.

Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője: "Nagyon keményen, sikeresen védekeztünk, ez volt a győzelem alapja. Simon Balázzsal az élen többen is nagyon játszottak, s a végén bedobtuk a büntetőket, habár az egész meccsen 29-ből csak 15-öt értékesítettünk. Nincs még vége a döntőnek, ismerve Zsoldos Bandi barátomat, a Paks mindent megpróbál szombaton Kaposváron."

Zsoldos András, az Atomerőmű edzője: "Sokat hibáztunk támadásban, Cziglert nem mindig szabályos eszközökkel fogták, s ezt a bírók is olykor engedték. Nem játszottunk jól, de annak idején a Honvéddal is tudtam 0-2-ről fordítani, most is megpróbáljuk."