A Kaposvár férfikosárlabda-csapata 2001 után fennállásának második bajnoki címét szerezte meg, miután idegenben legyőzte az Atomerőműt, és ezzel 3-1-re megnyerte a döntőt.

Döntő, 4. mérkőzés:
Atomerőmű SE - Kaposvári KK 67-68 (21-16, 13-20, 17-18, 16-14)
Paks, 2000 néző
vezette: Valovics, Bognár
pontszerzők: Mészáros 16/6, Smith 13, Ridl 12/9, Davis 10, Kiss 7/6, Czigler 6, Cseszlai 3/3, illetve Simon 29/6, James 14/3, Ivkovic 13, Sanders 8, Szőke 2, Dénes 2
a párharc végeredménye: 3-1 a Kaposvár javára.

Villámrajtot vett az Atomerőmű, amely három perc elteltével 15-2-re elhúzott, főként a három triplát szóró horvát Ridlnek köszönhetően. Az eleinte kapkodó Kaposvár hamar kiheverte a sokkot, és a tarthatatlan Simon révén öt pontra felzárkózott.

Az óriási csatát hozó folytatásban állandósult az 5-6 pontos hazai előny, majd a fantasztikusan dobó - az első félidőben 17 pontig jutó - Simon irányításával a védekezésben feljavuló, a második negyedben hagyományosan jó somogyi gárda a 18. percben átvette a vezetést. A nagyszünetben 34-36 volt az állás.

A térfélcsere után az addig kilenc kísérletből csak egy triplát értékesítő vendégek egy 7-0-ás sorozattal megléptek, és mivel a Zsoldos-csapatban a szombaton 24 ponttal záró Czigler ezúttal várakozáson alul teljesített, már 40-50-re eltávolodtak. Az utolsó játékrész előtt 51-54-et mutatott az eredményjelző.

Az inkább izgalmas, mint látványos záró felvonásban előbb kipontozódott a 13 lepattanót szedő Sanders, majd a Kaposvár néhány megingását kihasználva a tomboló közönségüktől űzött paksiak két pontra feljöttek (59-61). A hajrában egy vitatott esetet követően kis híján elszabadult a pokol: a reklamálásért technikait kapó Dénes trikóját egy behajoló néző megrángatta, Kmézics edző pedig csaknem a lelátóra mászott elégtételt venni. A rendkívüli feszültségben végül Simon - a mezőny legjobbja - higgadt büntetői döntötték el a finálé sorsát, 10 másodperccel a lefújás előtt.