A MiZo-Pécsi VSK hazai pályán nagy csatában nyert a szlovák Kosice ellen a nőikosárlabda Euroliga 4. fordulójában. Az Európa-kupában  a BSE-ESMA négypontos győzelmet aratott az orosz Vologda otthonában.

Euroliga, B csoport:
MiZo-Pécsi VSK - Kosice (szlovák) 74-69 (14-18, 31-17, 13-21, 16-13) Pécs, 2000 néző
pontszerzők: Iványi 16/6, Branzova 15/6, Béres 12, Károlyi 10, Hlede 10, Fegyverneky 5/3, Vilipic 4, Bojko 2, illetve Smith 26/6, Frniakova 18, Jalcova 10, Hirakova 5, Kovarkova 4, Timkova 4, Slaughter 2

Az első kosarat az Euroligában újonc szlovák bajnok érte el, majd a pécsiek Branzova révén a nyitónegyed derekára rendezték soraikat. Ekkor azonban a nemzetközi sorozatban nyeretlen vendégek egy 10-0-ás szériával faképnél hagyták a meglepett hazaiakat.

A legutóbb bronzérmes Rátgéber-együttes - miután a WNBA-bajnok Hlede is bekapcsolódott a pontgyártásba - 24-24-nél érte utol ismét riválisát, és sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda. A félidőben Iványi tripláival azonban már 45-35 volt az állás.

Térfélcsere után a rontott dobások jellemezték a játék képét, 3 perc alatt csupán 8 pontot láthatott a közönség, majd az északi szomszéd a tarthatatlan Frniakova, illetve az amerikai Smith - a mezőny legjobbja - vezetésével a 30. percben 2 pontra felzárkózott (58-56).

Az utolsó negyedben folytatódott a Smith-parádé, a 22 éves center egymaga vitte a vállán a kassaiakat, és már-már készülődött a bombameglepetés, amikor a PVSK egy huszáros hajrával mégiscsak "hozta" a kötelező győzelmet.

A 2/1-es mérlegnél tartó pécsiek jövő szerdán a francia Bourges otthonában lépnek pályára.

Rátgéber László, a PVSK vezetőedzőjének nyilatkozata: "Felháborító, hogy egyes játékosok szelektálnak a mérkőzések között. Ez a PVSK akkor jó csapat, ha küzd és harcol, de ezt ma nem tette meg. A közönség többet tett a sikerért, mint néhány kosarasom. Mindemellett meg kell említenem, hogy nagyszerűen játszott a kassai együttes".