Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán szenzációs sikert aratott a csoportelső litván Vilnius ellen a nőikosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában. A MiZo-Pécsi VSK a papírforma ellenére csak nagy izgalmak árán győzött a cseh Trutnov otthonában.

Eredmény, A csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Vilnius (litván) 84-81 (26-20, 21-17, 19-22, 18-22) Sopron, 2000 néző
pontszerzők: Kovacevic 23/3, Blahuskova 16, Vajda 13/3, Matovic 10, Horváth 10/3, Borovickova 10/9, Bielikova 2, illetve Douglas 31/9, Sulciute 23/9, Baranauskaite 16, Valuzyte 3, Valentiene 3/3, Derevjanik 3/3, Vilutyte 2

A hazaiak alaposan megszórták a 6/1-es győzelmi mutatóval érkező - és a címvédő Valenciennes-t kétszer is megverő - Vilniust, melynek edzője már a 4. percben, 12-6-os állásnál időt kért.

A két hónapja idegenben 69-50-re alulmaradó, gyors indításokra építő Sopron jó dobóteljesítménye a folytatásban is megmaradt. A túloldalon főként a WNBA-döntős Katie Douglas jeleskedett, melynek eredményeként a hétszeres litván bajnok a 17. percben egy pontra felzárkózott. A félidőben azonban már 47-37 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek sok támadó-lepattanója ellenére maradt a megnyugtató különbség, majd Sulciute - a mezőny legjobbja - távoli kosaraival újra feljött az ellenfél. Ráadásul egy ütközést követően egy időre kivált a házigazdák első számú centere, Matovic.

A zárójátékrészben Borovickova és Vajda triplái hűtötték le a Vilnius lelkesedését, amely tetemes hátrányának tudatában kintről kezdett el "tüzelni". A hajrában a Hejkova-együttes a kipontozódott Blahuskova nélkül is higgadtan játszott, s végül nagyszerű csatában gondoskodott a litvánok második vereségéről.

Az 5/3-as mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva az ukrán Zaporizzsjához látogatnak.