Az egyiknek sikerült, a másiknak nem: a MiZo-Pécsi VSK magabiztos győzelmet aratott a szlovák Kosice vendégeként a nőikosárlabda-Euroliga 11. fordulójában, az MKB-Euroleasing Sopron ugyanakkor hazai pályán vereséget szenvedett a cseh Brnótól. Az Albacomp a negyeddöntő hazai visszavágóját is megnyerte a portugál Madeira ellen, s ezzel bejutott a férfi Európa-kupa középső főcsoportjának négyesdöntőjébe.

Euroliga, 11. forduló, B csoport:
Kosice (szlovák) - MiZo-Pécsi VSK 61-74 (16-18, 19-24, 13-15, 13-17)
Kassa, 1200 néző
pontszerzők: Hirakova 15/3, Smith 12, Frniakova 12/6, Jalcova 9/3, Slaughter 6, Jendrichovska 5, Timkova 2, illetve Iványi 20/12, Béres 15, Vilipic 12, Károlyi 9/3, Fegyverneky 6, Dapo 6/3, Branzova 6

A mindössze 2/7-es győzelmi mérleggel rendelkező kassaiak igyekeztek ráijeszteni az eddig csak egyszer alulmaradó pécsiekre - akik otthon 74-69-re verték őket -, de a kétszeres Euroliga-bronzérmes gárda csupán a 7. percig volt hátrányban.

A második negyedben megnyugtatóra nőtt a különbség, főként Béresnek és a 9 méterről is betaláló - a héten 2004 második legjobb játékosává választott - Iványinak köszönhetően. A félidőben 35-42 volt az állás.

Térfélcsere után a rivális megpróbált ritmust váltani, és óriási rohanásba fogott, de ebből is a vendégek jöttek ki jobban. A hajrában az elfáradó hazaiak már nem tudták tartani a lépést a Rátgéber-együttessel, amely ezzel besöpörte 8. sikerét a sorozatban.

A 8/1-es győzelmi mutatónál tartó pécsiek jövő csütörtökön a francia Bourges-t fogadják.

Euroliga, 11. forduló, A csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Brno (cseh) 65-81 (15-15, 19-23, 15-21, 16-22)Sopron, 2000 néző
pontszerzők: Blahuskova 28, Matovic 21, Kovacevic 9, Horváth 3/3, Bielikova 2, Honti 2, illetve McWilliams 23, Viteckova 20/6, Vesela 15, Machova 13/9, Vecerova 6, Poto 2, Kovacova 2

A találkozó egyik érdekességét az szolgáltatta, hogy a tavaly áprilisi, pécsi Final Four utolsó helyén végzett Brno - amely 1996 óta rendre megnyerte Csehországban a bajnokságot és a kupát is - Alicia Poto, Alena Kovacova és Zuzana Zirkova személyében három olyan kosarast is felvonultatott, akik korábban a Sopront erősítették.

A feldobást egyperces gyászszünet előzte meg a délelőtt autóbalesetben elhunyt kézilabdázó, Kulcsár Anita emlékére. A brnóiak idénybeli egyetlen vereségüket (69-74) éppen a Soprontól szenvedték el otthon, így érthető óvatossággal kezdtek, ami a hazaiak magabiztos vezetésében mutatkozott meg. A kihagyó védekezés miatt azonban tíz perc elteltével egyenlő volt az állás.

A folytatásban erőre kaptak a vendégek, az Eb-ezüstérmes Viteckova sehonnan sem hibázott, így a kissé bizonytalan Hejkova-együttes csak futott az eredmény után. A felénél 34-38-at mutatott az eredményjelző. A 20 perc alatt 16 pontig és 8 lepattanóig jutó Blahuskova a harmadik negyedben is remekelt, ennek ellenére csakhamar 8, majd 10 pontra elhúzott az ellenfél.

Az utolsó játékrésznek 49-59-cel vágtak neki a csapatok, a házigazdák mindent megpróbáltak, de a cseh rivális - amelyben az amerikai McWilliams is megtáltosodott - hallatlanul precízen védekezett, elöl pedig szinte minden kísérlete pontos volt. A fájó vereséggel a mérlegüket 5/5-re rontó soproniak egy hét múlva Krakkóban vendégszerepelnek.