Az erősen megfiatalított Szolnoki Női Kosárlabda Klub hazai pályán remek kezdés után sima vereséget szenvedett a legutóbb ezüstérmes lengyel Gdyniától az Euroliga 13. fordulójában.

C csoport:
Szolnoki Női Kosárlabda Klub - Gdynia (lengyel) 51-84 (21-13, 13-27, 12-20, 5-24)
pontszerzők:
Horti 12/3, Vida 11/3, Delmis 9/3, Szalay 7/3, Farkas 5/3, Tajkov 4, Fülöp 2, Kmézics 1, illetve Bibrzycka 19/9, Dydek 16/6, Powell 12, Veselovski 12, Nolan 12, Kobryn 7, Pawlak 2, Trojna 2, Chomac 2

Az anyagi gondok miatt a közelmúltban öt alapemberétől is megvált Szolnok "csikócsapata" vajmi kevés eséllyel lépett pályára a legutóbb ezüstérmes, idén a végső győzelemre is esélyes Gdynia ellen, amely - ha bejut - négyes döntőt kíván rendezni az idén.

A Tapodi-gárda eleinte alaposan rácáfolt a várakozásokra, hiszen öt perc elteltével 10-6-ra, majd a nyitónegyed végén már 21-13-ra vezetett. A nagy nevű rivális viszont a folytatásban sebességet váltott, és a remeklő Veselovski valamint Pawlak révén a második játékrész derekán előnybe került. A félidőben 34-40 volt az állás.

A hazaiak a nagyszünet után sem adták fel a küzdelmet, de a 7/3-as győzelmi mutatóval csoportmásodik, lényegesen jobb erőkkel és "hosszabb" kispaddal rendelkező ellenfél - amely két hónapja otthon 80-67-re verte a Tisza-partiakat - fokozatosan felőrölte az ellenállásukat. A vége sima vendégsiker lett, de a fiatal és tapasztalatlan házigazdák helytállása és lelkesedése így is dicséretes.

A 3/8-as mérlegnél tartó Szolnok jövő szerdán, az utolsó fordulóban a belga Namurhöz látogat.