Nem sikerült az újabb bravúr Dávid Kornél együttesének, a spanyol Vitoriának, amely 12 pontos vereséget szenvedett az izraeli Maccabi Tel Avivtól a férfikosárlabda-Euroliga fináléjában.

Az elődöntőben a négyes döntő házigazdáját, a CSZKA Moszkvát verő spanyol együttes már a mérkőzés elején komoly hátrányba került a címvédővel szemben, így a félidőben 11 pontos Maccabi-vezetésnél vonultak öltözőbe a csapatok.

A harmadik negyedben megvillantak Dávidék és 30 perc után már csak három pont volt a különbség. A spanyol reményeket azonban gyorsan szertefoszlatta a Maccabbi, amely végül biztosan győzött. Dávid Kornélnak nem ment igazán jól a játék, csupán négy ponttal tudta segíteni csapatát.

Eredmény, döntő:
Maccabi Tel Aviv (izraeli)-Tau Vitoria (spanyol) 90-78 (26-15, 24-24, 15-23, 25-16