Az Univer KSE fennállása során először hódította el a negyvenkilencedik alkalommal kiírt férfikosárlabda Magyar Kupát, miután a döntőben nagy csatában legyőzte a címvédő és házigazda Atomerőmű SE-t.

Magyar Kupa, döntő:
Univer KSE - Atomerőmű SE 82-79 (23-26, 18-20, 20-14, 21-19)
Paks, 1500 néző
pontszerzők: McLendon 25/3, Thomas 19/15, Lapov 16/6, Jovanovic 10, Bradford 8, Gémes 4, illetve Monroe 26/9, Djogo 16/12, Pavlik 14/12, Horváth Z. 10, Grizzard 9, Czigler 4

A fináléra teljesen megtelt a paksi aréna, és a mérkőzés legnagyobb kérdése az volt, hogy az Atomerőmű negyedszer, vagy az Univer először lesz kupagyőztes. A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, de a kecskemétiek nem engedték ellépni Czigleréket.

A paksiak közül Monroe volt igazán elemében, míg a másik oldalon is egy légiós, név szerint McLendon villogott. A végig szoros, kiélezett küzdelmet hozó első negyedben három pontos előnyt szerzett az Atomerőmű együttese.

A második játékrész sem hozott változást az összképben: az ASE próbált nagyobb előnyt kicsikarni, de a kecskemétiek végig szívósan tartották magukat. Monroe mellé feljavult Djogo is, de a másik oldalon is akadtak társai McLendonnak, hiszen Thomas és Lapov is egyre több pontot szerzett. A nagyszünetre ennek ellenére 46-41-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

Az igazi fordulat ez után következett. Az Univer a hátrányból előnyt kovácsolt a harmadik negyed végére, elsősorban remek védekezésének köszönhetően. A paksiak, ahogy fogyott az előny, egyre idegesebbé váltak, ami nem tett jót az ASE játékának.

A kecskemétiek már csak tíz percre voltak a sporttörténelmtől. A mérkőzés összképéhez hűen az utolsó negyed is kiélezett küzdelmet hozott, és a vége előtt egy perccel 77-76-re vezetett az Univer. Ekkor a mindössze nyolc pontot szerző Bradford dobott egy kétpontost, a másik oldalon pedig megremegett a paksiak keze, sőt Jovanovic még büntetőket is dobhatott.

A kecskeméti légiós az óriási füttykoncert közepette is értékesített egy büntetőt, így 23,4 másodperccel a vége előtt eldőlt az összecsapás. A végén a találkozó legeredményesebb játékosa, Monroe (26 pont) eladta a labdát, de ennek már nem volt jelentősége, így Pakson ünnepelhette története első kupagyőzelmét az Univer Kecskemét gárdája.

Meszlényi Róbert, az Univer vezetőedzője:
"Ma nem volt veszítenivalónk, ennélfogva mindig tudtunk újítani. A hajrában minden összejött, míg az Atomerőmű többet rontott. Határtalanul boldog vagyok."

Zsoldos András, az Atomerőmű vezetőedzője:
"Kitűnően küzdött a Kecskemét, amely kiélezett helyzetekben mindig hozzá tudott tenni valami pluszt a játékhoz. Kissé fáradtan mozogtunk, de ez a vereség talán felrázza a bajnoki hajrára a csapatot."

Chad McLendon, a mérkőzés legjobbja:
"Nehéz meccs volt, amelyen végül a támadó kosárlabda diadalmaskodott."

A bronzmérkőzésen az Albacomp és a Debreceni Vadkakasok együttese volt érdekelt, az első negyedben a fehérváriak elhúztak, de a folytatásban a légiósok vezérletével fordítottak a Vadkakasok, így a félidőben már a Debrecen vezetett. (59-48)

Ezt követően megpróbáltak felzárkózni a székesfehérváriak, de a hajdúsági csapat tartotta tízpontos előnyét. A záró negyedben az Albacomp egyenlített, de a végén egy triplával a Debreceni Vadkakasok nyerték a bronzérmet.