Az MKB-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett a litván Vilnius vendégeként a női kosárlabda Euroliga 8. fordulójában, így 5/3-as mérleggel zárja az évet.

Eredmény, 8. forduló, A csoport:
Vilnius (litván) - MKB-Euroleasing Sopron 65-60 (15-16, 23-9, 9-9, 18-26)
pontszerzők: Streimikyte 20, Valuzyte 17, Hoffman 13/3, Douglas 7, Valentiene 5/3, Bimbaite 3/3, illetve Matovic 14, Gorbunova 13, Branzova 12/6, Horváth Zsuzsanna 9/3, Honti 8, Cserny 2, Kocsis 2.

Az egy hónapja 85-76-ra megnyert soproni találkozó után valamelyest "megtorpant" Székely Norbert együttese, ugyanis az első öt percben csak három vendégpont született. Horváth Zsuzsanna és Matovic remek alakításai révén azonban az első kisszünetre fordult a kocka.

Ezután váratlan mélypont következett, a Vilnius 13 pontjára mindössze két magyar pont érkezett. A litván bajnok ezúttal is az előző Euroliga-idény legjobb dobójára, a honosításra váró amerikai Douglasre, illetve az 1997-ben Budapesten Európa-bajnok, 34 éves Streimikytére épített. A 23-9-re elbukott második negyed végén már 38-25 volt az állás.

A térfélcserét követően nagy küzdelmet és gólszegény játékot láthatott a közönség, tíz perc alatt összesen csak 18 pont született. A csapatok gyenge dobóformáját mutatta, hogy még a büntetők is csupán 40, illetve 25 százalékban hullottak be. A már-már veszni látszó összecsapás utolsó játékrészében aztán ismét szárnyra kaptak a zöld-sárgák, és Matovic vezérletével a 35. percben kiegyenlítettek (49-49).

A 12 pontos Branzova öt személyi hibával kivált, mint ahogy a túloldalon a 13 ponttal és 10 lepattanóval dupladuplát (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítményt) bemutató Hoffman is, ám a hajrában 57-58 után a hazaiak egy 8-0-s rohammal eldöntötték a csatát.

A Sopron január 10-én a csoportban éllovas Szpartak Moszkvát fogadja.