A nőikosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a Pécs hazai pályán kapott ki 108-106-ra a Soprontól. A hazaiak a borzalmas kezdés után fantasztikusan játszottak a mérkőzés második részében, de a harmadszori hosszabbítás utolsó pillanatában Gorbunova kétpontosával a vendégek örülhettek a győzelemnek.

női NB I., alapszakasz, 13. forduló:
Forrás: [origo] MiZo Pécs - MKB-Euroleasing Sopron 106-108 (13-25, 22-27, 20-9, 21-15, 14-14, 8-8, 8-10) - háromszori hosszabbítás után
Pécs, 3500 néző
v.: Valovics, Földházi
legjobb dobók: Iványi 23, Edwards 21, Johnson 19, illetve Matovic 34, Cserny 16, Branzova 13

Kisebb csúszással kezdődött a találkozó, mivel a vendégek jogosulatlannak ítélték a hazaiak által frissen igazolt három idegenlégiós játékengedélyét, de a játékvezetők ezután engedték játszani a játékosokat.

Ezek után katasztrofálisan kezdett a Pécs, és a Sopron a negyedik percben már 15-0-ra vezetett. Rengeteg pontatlanság és kapkodás jellemezte a hazaiak játékát, így tizenkét pont hátránnyal fejezték be az első tíz percet (13-25).

Bár a folytatásban kicsit feljavultak a pécsiek, továbbra is feszültek voltak, ami a játékukon is meglátszott, így a két negyed alatt tizenhét pontig jutó Matovic vezetésével tovább növelte előnyét az MKB (35-52).

A szünet után hatalmas fordulat következett be a mérkőzésen, a hazaiak felpörgették játékukat, és szinte állva hagyták ellenfelüket. Ennek eredményeként az addig szerzett tetemes hátrányukat hat pontra csökkentették (55-61).

A negyedik tíz percben is eksztázisban játszott a Pécs, míg a Sopron nem tudott mit kezdeni a hazaiakkal, így a rendes játékidő végén döntetlennel zártak a csapatok (76-76). A hosszabbításban már egyik együttes sem tudott ellépni a másiktól, ennek köszönhetően kétszer is döntetlennel ért véget még az ötperces ráadás is, majd Gorbunova a harmadik hosszabbítás utolsó pillanatában szerzett kétpontosával szerezte meg a győzelmet az MKB-Euroleasing (106-108).