Kis Gergő bronzérmet nyert a budapesti úszó-Eb-n 400 méteres gyorsúszásban, pedig az utolsó 50 méterre a hatodik helyről fordult rá.

Kis Gergő hétfőn délelőtt a futamában második lett, összességében pedig a hatodik legjobb idővel, 3:50.67 perccel jutott be a döntőbe a Margitszigeten zajló úszó Európa-bajnokságon.

A 22 éves úszó fő számának a 800 méter gyors és a 400 méter vegyes számít, ám így is dobogós helyet szerzett 400 gyorson.

Pedig rosszul kezdődött számára a verseny, a hetes pályáról rajtolt, és 100 métert követően az utolsó helyen úszott. A következő 200 méteren csak egy helyet tudott javítani, az utolsó ötven méterre viszont már a hatodik helyről fordult rá.

Forrás: MTI

A remek hajrázónak tartott versenyző ezúttal is óriási finissel rukkolt elő, s további három úszót megelőzve harmadikként csapott célba 3:48.14 perces idővel.

Az első két helyezettől jócskán, mintegy két másodperccel lemaradt Kis: az aranyérem a francia Yannick Agnelnek (3:46.17), az ezüst pedig a világbajnok, világcsúcstartó német Paul Biedermann-nak (3:46.30) jutott.

"Egyelőre csak bronzérmet szereztem, de remélem, még előrébb is végzek 800 m gyorson és 400 m vegyesen" - nyilatkozta Kis. "Úgy érzem, kihoztam magamból a maximumot, elfáradtam, de ez még nem az igazi fáradtság. A jövőben többet kell versenyeznem, hogy jobban ki tudjam magam hajtani. Nehéz a magyar szurkolók előtt kivonulni, mert ki kell szolgálni a közönséget, de remélem, ez most sikerült."

Délelőtti friss országos csúcsát tovább javítva a hatodik helyen végzett a férfi 4x100 méteres gyorsváltó. A Kozma Dominik, Takács Krisztián, Cseh László, Makány Balázs összeállítású négyes 3:18.01 perces eredménnyel zárt azt követően, hogy az előfutamban 3:18.06-ot úszott. A hétfői javításokat megelőző magyar csúcs 3:23.08 perc volt 2006-ból. A döntőben az oroszok tempóztak a leggyorsabban, 3:12.46 perces Európa-bajnoki rekorddal nyertek. A második helyre a franciák (3:13.29), a harmadikra pedig a svédek (3:15.07) úsztak be.