Az amerikai Venus Williams lesz a belga Justine Henin ellenfele az angol nyílt teniszbajnokság női fináléjában. A tavalyi finálét ismétlő elődöntőben a címvédő honfitársát, Lindsay Davenportot verte három játszmában.

A tavalyi győztes amerikai Venus Williams 1 óra 41 perces mérkőzésen győzte le honfitársát, az 1999-es bajnok Lindsay Davenportot, így ő lesz a belga Justine Henin ellenfele a szombati fináléban.

Másfél játszmán át egyoldalú mérkőzést láthatott a wimbledoni centerpálya közönsége, Williamsnek szinte minden, Davenportnak gyakorlatilag semmi sem sikerült. A jó teljesítményt nyújtó címvédő fölényben teniszezett, s 6:2, 4:1-nél valószínűleg befejezettnek tekintette az elődöntőt. Davenport azonnal észrevette riválisa kihagyását, s óriási erőfeszítések révén - 4:5-nél meccslabdát is hárítva - egyenlített.

A kissé váratlan fordulat meglepetésre Williamsnek tett jót, ismét felpörgette játékát, ami ezúttal már döntőnek bizonyult. Davenport érezhetően elfáradt, s végül megszorítani sem tudta ellenfelét.

női egyes, elődöntő:
V. Williams (amerikai, 2.) - Davenport (amerikai, 3.) 6:2, 6:7 (2-7), 6:1

Venus Williams névjegykártyája:
Született: 1980. június 17., Lynwood (Egyesült Államok)
Lakóhelye: Palm Beach Gardens (Egyesült Államok)
Testmagasság/testsúly: 180 cm, 62,3 kg
Ütőfogása: jobbkezes
Jelenlegi világranglista-helyezése egyesben: 2.
Legjobb világranglista-helyezése egyesben: 2. (2001. április 2.)
Tornagyőzelmei egyesben: 17, ebből 2 Grand Slam (Wimbledon: 2000, US Open: 2000)
Összes pénzdíja: 7 438 449 amerikai dollár
Idei pénzdíja, egyesben: 684 441 amerikai dollár