A szlovén Iztok Bozic sikerével végződtek Pécsett a 10 ezer dollár összdíjazású ITF Westel Future nemzetközi férfi teniszversenyen az egyes küzdelmei. A nyolcadik helyen kiemelt versenyző a fináléban 1 óra 20 perc alatt két, viszonylag sima játszmában, 6-4, 6-2-re nyert Fonó László, az LRI Malév sportolója ellen.

Az első helyezett 29 éves, a legjobb világranglista-helye 182., most 559., Mariborban született, jelenleg a német csapatbajnokságban játszik. A győzelméért 1300 amerikai dollárt kapott.

"Ha jövőre is meghívnak, jövök, mert jól éreztem magam Pécsett. Örülök, hogy nyertem, amivel 12 világranglista pontot szereztem" - nyilatkozta az ünnepélyes eredményhirdetés után a győztes.

A második Fonó pillanatnyilag Barcelonában él, az Emilio Sanchez klub tagja, a magyar ranglistán hetedik, a világranglistán 747. "Sajnos, nem tudtam a játékomat Bozicra erőltetni, aki magabiztosan játszott" - mondta Fonó, akinek a díjat dr. Fazakas Szabolcs, a Magyar Tenisz Szövetség alelnöke adta át.

Az első Bozidar Sugár Andrástól, a Westel Mobil Távközlési Rt. vezérigazgatójától vehette át a díszes serleget.