Magyar aranydömpinget hozott a záró nap a milánói kajak-kenu Európa-bajnokságon. Az Angyal-csapat öt elsőséget - és egy ezüstérmet - szerzett az 500 méteres futamokon.

Öt arany- és egy ezüstéremmel zárta az 500 méteres döntőket a magyar csapat a milánói kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Nyert a Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga kajak négyes, Kolonics György kenu egyesben, Vereckei Ákos, illetve Kovács Katalin kajak egyesben, valamint a Szabó Szilvia, Bóta Kinga kajak páros. Ezüstérmes lett a Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián kajak kettős.

A női kajak négyes visszavágott a németeknek a Sydneyben elszenvedett vereségért. Mindkét hajóban egy változás volt csak az olimpiai összeállításhoz képest: Kőbán Rita helyett Bóta Kinga versenyzett, Birgit Fischert pedig Nadine Opgen-Rhein váltotta föl.

Kenu egyesben Kolonics György azt a német Andreas Dittmert győzte le nagy csatában, akitől szombaton 1000 méteren kikapott.

Vereckei Ákos is aranyra váltotta kajak egyesben szombati ezüstjét, remek hajrájának köszönhetően (féltávnál még hetedik helyen állt) lett Európa-bajnok.

Kovács Katalin is visszavágott szombati, 1000 méteres vereségéért az olasz Josefa Idemnek.

Szabó Szilvia és Bóta Kinga végig vezetett, s végül 1,2 másodperccel ért előbb célba, mint a spanyol páros.

A Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián kajak kettős szombaton 25, most 62 századdal szorult a második helyre. Hasonlóan szoros versenyben maradt le a dobogóról a kenu kettesek mezőnyében Zala György és Kozmann György.

A kenu négyesek között Kolonics György, Hüttner Csaba, Fürdök Gábor és Hoffmann Ervin hajója megbillent, így csak a dobogóért lehettek versenyben. Keményen harcoltak érte, s ugyan a táv második felében övék volt a legjobb idő, végül a negyedikek lettek.

A kajak négyesek mezőnyében a döntő nyolcadik helye jutott a Kadler Viktor, Babella Balázs, Katyina Miklós, Bauer Márton egységnek.

"Fantasztikus délelőtt volt. Mind az öt aranyérmünket olimpiai távon szereztük, és ez figyelemre méltó. A lányok teljesítménye külön kiemelendő, hiszen Kovács Katalin az olimpiai bajnok Idemet győzte le magabiztosan, a páros és négyes pedig elképesztő fölénnyel, egy hajóval nyert" - nyilatkozta Angyal Zoltán szövetségi kapitány.

Az Európa-bajnokság vasárnap délután a 200 méteres döntőkkel ér véget a milánói Idroparkban. A magyar kajakosok, kenusok mind a 9 számban érdekeltek.