Szombaton a magyarok megszerezték hatodik érmüket a zágrábi sportlövő Európa-bajnokságon. A junior futócéllövők 40 vegyes számában Laczik Zsolt 392 körös eredménnyel győzött, hárommal megelőzve az orosz Blinovot.

"Nagyon boldog vagyok, mert győri lövő még soha sem nyert Eb-t" - mondta Laczik. A csapatversenyben Csehország végzett az élen, itt a magyarok nem voltak érdekeltek. Sike József pénteki sikere után Laczik a második magyar aranyérmes az Eb-n.

juniorok, futócél, 40 vegyes:
1. Laczik Zsolt 392 kör
2. Blinov (orosz) 389

csapat:
1. Csehország 1146 kör

A futócéllövők 40 vegyes lövéses számában bronzérmet szerzett a Sike József, Tasi Tamás, Keczeli Zoltán összeállítású magyar hármas. Ugyanúgy 1168 kört lőttek, mint a második helyezett szlovákok, azonban a rivális 8-asnál gyengébbet nem lőtt, míg a magyaroknak 7-ese is volt, és ez döntött. Egyéniben a legjobb magyar, Sike József hatodik lett.