Győzelemmel mutatkozott be az Indian Wells-i tornán Mandula Petra, aki a fehérorosz Barabanscsikova után már a luxemburgi Kremer ellen készülhet. Folytatta jó szereplését két amerikai is: Andre Agassi Scottsdale-ben, Jan Michel Gambill pedig Delray Beachen jutott negyeddöntőbe.

Győzelemmel kezdte szereplését Mandula Petra a kaliforniai Indian Wellsben rendezett tornán. A magyar éljátékos az első fordulóban a fehérorosz Barabanscsikovát verte 6:4, 7:6-ra, a második körben a luxemburgi Anne Kremer lesz az ellefele. Visszavágásra pedig az adhat okot, hogy a tavalyi Budapest GP negyeddöntőjében Kremer nyert három játszmában.

Még mindig várat magára az első tornagyőzelem, legalábbis az orosz Anna Kurnyikova szempontjából. Az orosz teniszező az utóbbi hetek kiváló formája ellenére sima, 6:1, 6:4-es vereséget szenvedett az amerikai Lilia Osterloh-tól. Nem úgy, mint honfitársa, az élete első WTA-tornáján induló, 14 éves Maria Sharapova, aki az amerikai Rippnert verte 5:7, 6:2, 6:2-re. Következő ellenfele, Monica Seles már nem ígérkezik könnyűnek.

A csütörtöki programban egyébként két újabb magyar teniszezőért szoríthatunk. Az 65-ös és a 6-os pálya második találkozóit ugyanis Kuti Kis Rita és Gubacsi Zsófia vívja, mérkőzéseik magyar idő szerint előreláthatólag 21 óra körül kezdődnek. Rita ellenfele a német Arn lesz, ha továbbjut, akkor a cseh Daja Bedanova ellen kell meccselnie. Zsófi a dán Dyrberggel kezd, továbbjutását követően a bolgár Magdalena Maleeva lenne az ellenfél.

C. Black - Sfar 4:6, 6:4, 6:3

Folytatta jó szereplését Andre Agassi a scottsdale-i viadalon. A Franklin Templeton Classic szerdai főmérkőzését ugyanis a népszerű amerikai és a brit Greg Rusedski vívta, és Agassi 6:4, 6:4-re nyert. "Biztosan adogattam, és jól játszottam meg a labdáimat. Persze, sokat segített, hogy korán el tudtam nyerni ellenfelem adogatását" - értékelt Agassi, akinek következő ellenfele a spanyol Alex Corretját verő argentin Juan Ignacio Chela lesz. Búcsúzott egy másik spanyol, Albert Portas is, őt az izraeli Okun verte (7:6, 6:4), de következő ellenfele máris bosszút állhat a spanyol sérelmen: Balcells ugyanis szintén Hispániából érkezett.

Franklin Templeton Classic, Scottsdale (400 ezer dollár), 2. forduló:
Okun - Portas 7:6, 6:4
Chela - Corretja 6:4, 7:5
Balcells - Kratochvil 6:3, 6:4
Agassi - Rusedski 6:4, 6:4

Kissé szenvedve, de sikerrel vette második akadályt a címvédő Jan-Michel Gambill a floridai Delray Beachen. Az amerikai nagy küzdelemben, 6:3, 6:7, 6:1-re győzött Mardy Fish ellen, és már negyeddöntős. "Nagyon jól játszottam a döntő játszmában, nem úgy, mint az elsőben és a másodikban. Összességében az eredménnyel elégedett, a mutatott játékkal csalódott vagyok" - értékelt őszintén Gambill, akinek ellenfele a brazil Andre Sa lesz, ő a 6. kiemelt német Burgsmüller ellen nyert, hasonlóan nagy csatában (7:6, 7:5).