Bár az első fordulóban az igazi nagy sztárok még pihentek, az már kiderült, ki is lesz a két címvédő második fordulóbeli ellenfele a Key Biscayne-i tenisztornán. A hölgyeknél Venus Williams a dán Dyrberg, a férfiaknál Andre Agassi a brit Rusedski ellen lép majd pályára. Mandula Petra és Sávolt Attila ma mutatkozik be, mindkettőjük mérkőzése magyar idő szerint délután négykor kezdődik.

Szerdán végre a főtábla küzdelmei is megkezdődtek a miamiban zajló Key Biscayne-i tenisztornán. A Nasdaq-100 Open nyitófordulójában a brit Greg Rusedski 6:3, 6:4-re verte az örmény Szargszjant, s bejutott a következő körbe, ahol az eddig pihenő amerikai Andre Agassi vár rá. A két teniszező idén már egy alkalommal összefutott, akkor Scottsdale-ben Agassi nyert. A brit nehéztüzér azonban szívesebben emlékszik a tavalyi, San Jose-i fináléra, amikor legyőzte hétszeres Grand Slam-győztes ellenfelét. "Nagyon várom a mérkőzést, mert idén jól játszom, és remekül ment már Scottsdale-ben is Andre ellen. Eddig is nagyon kemény meccseket játszottunk, ezt várom pénteken is" - mondta Rusedski.

Drámai nyitómeccset láthatott a centerpálya közönsége, hiszen az argentin Juan Ignacio Chela a harmadik játszma rövidítésében tudott csak felülkerekedni az amerikai Ginepri felett (3:6, 6:3, 7:6). "Jobban szeretek salakon játszani, de a kemény borításon is otthon érzem magam" - értékelt Chela, aki a következő fordulóban azzal az amerikai Andy Roddickkal találkozik, akivel korábban még soha nem játszott.

A hölgyek versenyében győzelemmel rajtolt a dán Eva Dyrberg, aki 63 perc alatt győzte le az ausztrál Molikot (6:2, 6:3). A 22 éves hölgy pénteken a címvédő Venus Williamsszel kerül majd szembe.

Ami a magyarokat illeti: ma délután, magyar idő szerint délután négy órakor lép pályára Mandula Petra az amerikai Rippner (1-es pálya) és Sávolt Attila a spanyol Montanes ellen (7-es pálya).