Egyéniben nincsen már magyar teniszező a Római Teniszakadémián zajló Budapest Open elnevezésű női viadalon. Az egyetlen versenyben lévő játékosunk, Kuti Kis Rita sima vereséget szenvedett görög ellenfelével szemben. Folytatta viszont remek szereplését a Gubacsi, Bovina duó: a páros az estorili tornagyőzelem után a magyar fővárosban is már az elődöntőnél tart.

Hullanak a kiemeltek a Budapest Open elnevezésű 110 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán, ám ami a legnagyobb baj, egyesben elbúcsúzott az utolsó magyar játékos is. Kuti Kis Ritát mumusa, a görög Daniilidou verte, az óriási görög lány simán, 6:2, 6:2-re nyert. (Rita januárban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon is találkozott már ellenfelével, akkor is Daniliidou győzött.)

Meglepetésre kikapott az első helyen kiemelt spanyol Sucha is, őt a német Müller győzte le, s kiesett a harmadikként rangsorolt zimbabwei Black is, őt a fehérorosz Pucsek páholta el. A torna üde színfoltja, a szabadkártyával induló svájci Casanova (aki mellesleg honfitársunk, Kuhárszky Zoltán tanítványa) a bolgár Bacsevát is legyőzte, s immáron elődöntős. Folytatta Estorilban megkezdett sorozatát a Gubacsi, Bovina páros, amely ezúttal a Kapros, Nagy duót verte 6:4, 6:7, 6:3-ra, s a portugáliai siker után Budapesten is már elődöntős. Ellenfele az Ani, Martinez (észt, spanyol) kettős lesz.

Gubacsi, Bovina - Kapros, Nagy duót 6:4, 6:7, 6:3

Nem tudta folytatni a selejtezőt is beleszámítva már egy hete tartó bravúrsorozatát Stephanie Foretz a dél-karolinai Charlestonban rendezett 1,2 millió dollár összdíjazású Family Circle Cup negyeddöntőjében. A világranglista 109. helyén álló francia hölgy egy körrel korábban még legyőzte az amerikai Selest, de honfitársnője, Sandrine Testud már túl erősnek bizonyult (6:7, 6:3, 6:3). A nap meglepetését a svájci Patty Schnieder sikere jelentette: a fiatal teniszező előbb a francia Pierce-t, majd az amerikai Serena Williamset győzte le, s már az elődöntőben van. A másik két negyeddöntőre (Capriati–Miskina, Coetzer-Majoli) magyar idő szerint éjszaka kerül sor.

Family Circle Cup, Charleston (1,2 millió dollár)

Schnyder - S. Williams 2:6, 6:4, 7:5

A monte-carlói mesterverseny negyeddöntőjében kiesett az orosz Marat Szafin, aki nem bírt az utóbbi időben egyre jobb formát mutató spanyol Carlos Moya ellen. Moya a harmadik szettben 5:3-nál ugyan elpuskázott két mérkőzéslabdát, de végül ezt is elbírta, s 6:1, 2:6, 7:6-ra győzött. A spanyol számára a siker történelmi is lehet: Monte-Carlóban utoljára 1998-ben jutott a legjobb négy közé, abban az évben meg is nyerte a Roland Garrost. A második helyen kiemelt honfitárs, Juan Carlos Ferrero is megtette a kötelességét, s a német Haas ellen 6:3, 6:1-es sima győzelemmel jutott tovább. Az elődöntőbe rajtuk kívül még a francia Sebastien Grosjean és a brit Tim Henman került.

Masters Series, Monte-Carlo (2,8 millió dollár)
Ferrero - Haas 6:3, 6:1
Moya - Szafin 6:1, 2:6, 7:6
Grosjean - A. Costa 6:4, 6:2
Henman - Johansson 2:6, 6:4, 7:6