Tizenhárom esztendőnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az amerikai Andre Agassi ismét döntőt játszhasson Rómában. Az 1989-es győztes azóta képtelen volt túljutni a második körön is, ám ez az átok ezúttal az argentin Calleri legyőzésével tovaszállt.

Utoljára tizenhárom évvel ezelőtt fordult elő, hogy Andre Agassi bejutott a római, 2,5 millió dollár összdíjazású teniszviadal harmadik fordulójába. Akkor, 1989-ben a hosszú hajú, tarka ingben játszó "Paradicsommadár" meg is nyerte a versenyt. Aztán változott a világ: Andre jobb, sikeresebb teniszező lett, megváltozott a külseje, megnősült - csak a római folytatás maradt el. Egészen csütörtökig. A kilencedik helyen kiemelt amerikai rettentő szoros mérkőzésen, 7:6, 7:5-re győzött az argentin Calleri ellen, s bejutott a negyeddöntőbe, ahol a spanyol Albert Costa lesz az ellenfele. "Salakon mentálisan is máshogy kell játszanod. Nem szabad izgulni, mert a dolgok gyorsan változhatnak. A győzelem sokat jelent számomra, főleg azok után, hogy 13 éve már bajnok voltam" - nyilatkozta Agassi.

Negyeddöntős már Andy Roddick és James Blake is, azaz a legjobb nyolc között három amerikai található. Erre utoljára kilenc éve akadt példa, akkor Jim Courier, Michael Chang és Pete Sampras jutott a negyeddöntőbe. Jó ómen, hogy akkor a végső sikert Courier szerezte meg, legyőzve a fiatal Goran Ivanisevicet.

Roddick - Ferreira 3:6, 6:4, 6:2

Csütörtökön jól szerepeltek az esélyesek az 1,2 millió dolláros berlini German Open harmadik fordulójában. Serena Williams távol volt ugyan élete legjobb formájától, de 7:6, 6:4-re így is nyert a bolgár Magdalena Maleeva ellen. "Az adogatásom hatékonyságát nem tudtam állandósítani, de amikor bajban voltam éppen a szervák segítettek. De nem kell aggódni, nyerek" - mondta Serena. Az első helyen rangsorolt amerikai Jennifer Capriati szinte kiütötte az üzbég Tuljaganovát (6:2, 6:0). "Már hetek óta salakon edzem, s a kemény munka úgy látszik beérett" - értékelte győzelmét Capriati.

Testud - Mikaelian 6:2, 6:2

Bejutott a negyeddöntőbe a varsói 170 ezer dolláros viadalon a szlovák Henrieta Nagyova, aki első kiemeltként a cseh Voracova ellen győzött 7:5, 6:3-ra. Ellenfele az ötödikként rangsorolt spanyol Virginia Ruano-Pascual lesz, ő a francia Beigbedert múlta felül (6:3, 6:2). A másik ágon a tunéziai Selima Sfar és az orosz Vera Zvonareva meccsel majd a négy közé kerülésért.