Sávolt Attila újabb bravúros győzelmet aratott a 381 ezer dollár összdíjazású lengyelországi tenisztornán. Ezúttal a 7. helyen kiemelt orosz Mihail Juzsnyijt búcsúztatta, és így - pályafutása során először - bejutott egy ATP-verseny elődöntőjébe.

A hagyományos világranglista 75. helyén álló magyar játékos - aki csütörtökön óriási meglepetésre az elsőként rangsorolt cseh Jiri Novak ellen nyert - ezúttal három szoros játszmában kerekedett felül ellenfelén (44.). A két teniszező korábban kétszer találkozott egymással, a mérleg eddig 1-1 volt. Sávolt ellenfele a hagyományos világranglista 133. helyén álló argentin Franco Squillari lesz.

Szafina (orosz) - Zvonareva (orosz) 6:2, 6:3

A spanyol Alex Corretja meglepően sima mérkőzésen vágott vissza a kitzbüheli, 1 millió dolláros teniszverseny negyeddöntőjében honfitársának, Albert Costának a párizsi Grand Slam-tornán elszenvedett vereségért, mindössze 3 játékot veszített.

A Roland Garroson a későbbi tornagyőztes 6:3, 6:4, 3:6, 6:3-as sikerrel jutott a legjobb négy közé, de ezúttal esélye sem volt. Corretja 8-6-ra vezet kettejük párharcában.