Sávolt Attila nem jutott a döntőbe a 381 ezer dollár összdíjazású sopoti férfitenisz-tornán, miután két szettben kikapott az argentin Franco Squillaritól.

A magyar játékos így is pályafutása legjobb eredményét érte el, először játszhatott ugyanis ATP-versenyen a fináléért. Előtte utoljára Noszály Sándor szerepelt elődöntőben, ő 1995 szeptemberében Bukarestben az osztrák Mustertől kapott ki. ATP-tornán az utolsó magyar döntős Taróczy Balázs volt, 1984 augusztusában, Indianapolisban.

Sopotban argentin finálét rendeznek: a másik ágon Jose Acasuso meglepetésre legyőzte a második helyen kiemelt spanyol Carlos Moyát.

Elődöntő:
Squillari (argentin) - Sávolt 6:4, 6:3
Acasuso (argentin) - Moyá (spanyol, 2.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)

Az egymillió dollár összdíjazású kitzbüheli férfitenisz-tornán is megvolt az esélye egy argentin döntőnek, mégis két spanyol játssza a finálét, miután Alex Corretja Gaston Gaudio, Juan Carlos Ferrero pedig Mariano Zabaleta ellen nyert az elődöntőben.