Pete Sampras a következő hónapban dönti el, hogy folytatja vagy befejezi pályafutását. A 14 Grand Slam-tornán győztes amerikai sztár szerdán jelentette be, hogy idén már egy tornán sem indul. Ezután sokan azt feltételezték, hogy abbahagyja a profi teniszt.

"Rengeteg dolgon keresztülmentem az elmúlt években és tulajdonképpen szép búcsú lenne, ha a US Open győzelem után befejezném" - mondta a 31 éves Sampras, aki egy jótékonysági tornán nyilatkozott a floridai Villanovában. "Másrészről még mindig nagyon élvezem a játékot, Andre és a fiatal tehetségek ellen teniszezni rendkívül izgalmas."

Sampras szeptember 9-én az amerikai nyílt bajnokság döntőjében nyert honfitársa, Andre Agassi ellen. Riválisa a mostani bemutató mérkőzésen - amelynek 700 ezer dolláros bevételét az Elton John popénekes által létrehozott AIDS-alapítvány javára ajánlották fel - "visszavágott" és 7:5, 6:4-re jobbnak bizonyult.