Fazekas Róbert harmadik lett az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) internetes "Év atlétája" szavazásán. Diszkoszvető Európa-bajnokunkat csak két brit versenyző, Dwain Chambers és Steve Backley előzte meg. A nőknél meglepetésre a török Süreyya Ayhan végzett az élen.

Az Európai Atlétikai Szövetség internetes honlapján több mint tízezren szavaztak az év atlétájára. Az EAA a "korrekt" végeredmény érdekében idén új módszert alkalmazott a számításban, megpróbálva megakadályozni, hogy egy ország túlzottan "lelkes" szurkolói döntsenek. A szavazatokat először az alapján összesítették, hogy mely országokból érkeztek, így állították fel a TOP 10-es listákat, majd ezeket összesítették.

Az új módszer ellenére is meglepő végeredmény született, főleg a nőknél, ahol a török Süreya Ayhan lett az első. Igaz, a 24 éves versenyző 1500 méteren megnyerte a müncheni Eb-t, győzött a madridi Világkupa-döntőben, s a brüsszeli Golden League-versenyen futott 3:57,75 másodperces idejével a 2002-es világranglista élén zárt, azaz nem érdemtelenül nyert. Ám a korábbi különféle atlétikai szavazásokon a brit Paula Radcliffe volt a befutó, köszönhetően elsősorban a maratoni futásban elért szenzációs világcsúcsának. Most azonban be kellett érnie a második hellyel.

Az [origo]-n Csollány az Év sportolója, Fazekas tizedik/sport/20030106azorigon.html

Ami azért is felettébb érdekes, mert a férfiaknál taroltak a britek, az első négy helyezett között három versenyzőjük van. A szavazást Dwain Chambers nyerte, aki a 100 méteres síkfutásban beállította a 9,87 másodperces Európa-csúcsot, megnyerte az Eb-t; a második helyen pedig a gerelyhajításban sorrendben negyedik Eb-aranyát nyert Steve Backley végzett. A harmadik helyen diszkoszvető Európa-bajnokunk, Fazekas Róbert zárt, aki tehát újabb elismerésben részesült azután, hogy az IAAF (Nemzetközi Atlétikai Szövetség) és a Track and Field News szavazásán is negyedik lett. A Haladás versenyzője az Eb-sikerét követően a Világkupa-döntőben is diadalmaskodott, s 71,70 méterrel a 2002-es világranglista élén végzett.