Nagy meglepetésre a legutóbbi két évben győztes amerikai Jennifer Capriati 2:6, 7:6, 6:4-re kikapott a német Marlene Weingärtnertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában, így címvédőként máris búcsúzott.
Forrás: EPA
Capriati elégedetlen Fotó: EPA

Hatalmas meglepetést hozott az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulója, miután a hölgyek között kiesett a kétszeres Australian Open-bajnok, címvédő Jennifer Capriati. A harmadik helyen kiemelt amerikai teniszezőt a világranglista kilencvenedik helyén álló német Marlene Weingärtner ütötte ki 2-6, 7-6, 6-4-re.

Capriati, aki a legutóbbi két melbourne-i Grand Slam-tornát megnyerte, az első játszmában úgy kezdett, ahogy egy esélyeshez illik: huszonnégy perc alatt bezsebelte a szettet 6-2-re. Úgy tűnt, a találkozó is gyors véget ér, ám a német - kihasználva ellenfele fonákhibáit - a második szettet rövidítésben nyerte, majd a harmadik játszmában felőrölte idegesen teniszező vetélytársát.

Ha csupán a statisztikára hagyatkozunk, akkor megfigyelhető: a két játékos között gyakorlatilag nem volt érzékelhető különbség. Capriati több ászt ütött ugyan (4-0), de több kettős hibát ütött (10-5), míg Weingärtner a ki nem kényszerített hibákból vétett többet (52-40). Az Australian Open történetében először fordult elő, hogy a címvédő az első körben búcsúzzon.

Capriati a tökéletestől messze elmaradó felkészülésével magyarázta vereségét: "Valószínűleg el sem indultam volna Melbourne-ben, ha nem én vagyok a címvédő. Novemberben szemműtétem volt, emiatt a szükségesnél jóval kevesebbet gyakoroltam. De már rendbe jöttem, igyekszem gyorsan túltenni magam a vereségen" - mondta a 26 éves klasszis. Az egykori világelső szaruhártyaproblémával küszködött, majd az operációt követően két hétig nem érhette fény a szemét. "Nem akarok mentegetőzni, de a beavatkozás nagyban befolyásolta a felkészülésemet. A mérkőzés hajrájában már fáradt voltam, s ellenfelem kihasználta ezt."